9 מיתוסים וטעויות בנוגע לאיבוד שומן

9 מיתוסים וטעויות בנוגע לאיבוד שומן

אם אתם כמוני, בטח אמרו לכם המון דברים שגויים במהלך המסע שלכם אל הגוף שתמיד חלמתם להשיג.

אז סוף סוף החלטתם להיכנס לכושר חייכם, אז אתם פותחים גוגל ורושמים “איך לרדת ל6% שומן” ומתחילים לקרוא מאמרים באינטרנט. לאחר 30-40 דקות, כבר קראתם 3-4 מאמרים.

אבל יש בעיה אחת – הם אומרים דברים מנוגדים לחלוטין!

אתם מתחילים להילחץ ותוהים איזה אחד מהם הוא האמת ואיזה מהם שקרי, אז אתם מחליטים להתנסות עם כולם… רק כדי לגלות שאף אחד מהם לא באמת עובד.

כן, הצלחתם לרדת כמה קילוגרמים, אבל עכשיו אתם תקועים. מה עכשיו?

או אפילו יותר גרוע, אתם נהיים כל כך מבולבלים עקב המידע באינטרנט שאתם פשוט לא מנסים שום דבר ונשארים בבית.

אם אתם חווים את האתגרים האלו, אל דאגה, הייתי שם, אני יודע איך זה מרגיש ויש לי את הפתרון עבורכם. 

מיתוס שריפת שומן מספר 1: לחתוך פחמימות מהתזונה יגרום לשריפת שומן

מדוע יש אנשים שמאמינים שלחתוך פחמימות מהתזונה יגרום לכם להיות חטובים יותר? מה כל כך מיוחד בהם אם הן רק אנרגיה? שום דבר – זאת האמת לאמיתה. פחמימות הן רק סוג של אנרגיה, כמו חלבון ושומן. כן, אתם תרזו אם תאכלו פחות אנרגיה, אבל הבעיה היא שאנשים חותכים פחמימות בכמות כל כך גדולה שהביצועים שלהם במכון נפגמים עד כדי כך שהם בקושי מצליחים להרים את המשקלים שהם הצליחו להרים בלי מאמץ בעבר. וגרוע מזה, אנשים מסוימים חותכים את כל הפחמימות ומחליפים אותן בחלבון, או בייחוד שומן, שמכיל 9 קק”ל בכל גרם בהשוואה לפחמימות שמכילות 4 קק”ל בכל גרם. זה גורם להם לצרוך אף יותר אנרגיה ולעלות במשקל.

מיתוס שריפת שומן מספר 2: צריך לאכול כל 2-3 שעות בשביל לשמור על חילוף חומרים גבוה

שוב, טעות. המדע בבירור מראה שתדירות הארוחות, ואפילו תזמון הארוחות (לא לאכול פחמימות אחרי 6 בערב), הם בדיה. כל  עוד כמות הקלוריות המדויקת בשביל לייצר גרעון נצרכת, אתם תשרפו שומן. זה לא משנה אם זה יקרה ב3-4-6 או 10 ארוחות. למעשה, אני גיליתי על עצמי שאם אני אוכל ארוחות יותר גדולות 2-3 פעמים ביום, לעומת 6-7 ארוחות קטנות, אני חש פחות רעב. נסו וראו בעצמכם!

מיתוס שריפת שומן מספר 3: צריך לאכול את רוב האוכל בארוחת הבוקר, ארוחת הצהריים צריכה להיות בגודל בינוני וארוחת הערב צריכה להיות קלה

אוי אלוהים. שוב? אוקי, פעם אחרונה – לא, זה לא משנה איך מפזרים את האוכל לאורך היום כל עוד הגרעון הקלורי נשמר. בואו נשכח מהשאלה הזו אחת ולתמיד!

מיתוס שריפת שומן מספר 4: הרבה חזרות ומעט משקל בשביל שריפת שומן 

זהו עוד מיתוס אימונים מעניין, ולמעשה, זהו בדיוק ההפך ממה שהייתי מציע. למה שמישהו ימליץ על טווח חזרות גבוה בשביל שריפת שומן? ובכן, ההיגיון הוא שאם עושים יותר חזרות, תשרפו יותר קלוריות ולכן תאבדו בהתאם יותר משקל. זה נכון, אבל זו גם הבעיה – אם תורידו במשקלי העבודה כשאתם בגרעון קלורי, אתם במפורש מאותתים לגוף שלכם שהוא כבר לא צריך את כל השריר שבניתם באמצעות עלייה במשקלי העבודה. ומאחר ושריר היא רקמה מאוד תובענית עבור הגוף, מאחר ושריר שורף הרבה יותר קלוריות, הגוף ייפטר מהשריר קודם וישמור על רקמות השומן.

אז מה אתם יכולים לעשות כדי לשמר את כל מאסת השריר בזמן דיאטה? פשוט – נסו לתחזק את כל הכוח שלכם, או אפילו לייצר התקדמות קטנה במשקלי העבודה. זה יבטיח מצב בו מסת השריר שלכם תישמר מכיוון שלא תישאר לגוף ברירה – הוא ייאלץ לשמור על מסת השריר מאחר והוא “יידע” שהוא צריך לעמוד בעומסים כבדים. כמה כבדים, אתם שואלים? אני ממליץ על 4-6, 6-8, 8-10 חזרות. ופשוט נסו לייצר התקדמות במשקלי העבודה. עשו זאת, וכל מסת השריר שצברתם תישאר שלכם. תוכלו להשתמש בטכניקות כמו פירמידה הפוכה ו- REST PAUSE באימונים שלכם. 

מיתוס שריפת שומן מספר 5: עשו אימוני בטן אם אתם רוצים לשרוף שומן

לא נכון – המדע בבירור מראה שהרזיה ממוקדת היא מיתוס. אי פעם ראיתם מישהו עם בטן מחוטבת לחלוטין בעוד ששאר הגוף שלו מאוד שמן? כמובן שלא. 

מיתוס שריפת שומן מספר 6: אם אני מאבד משקל, אני שורף שומן

לרוב כן, אבל לא בהכרח. אתם מבינים, איבוד משקל יכול להיות בגלל איבוד מים, איבוד שומן או איבוד מאסת שריר. למעשה, באופן כמעט מיידי ברגע שנכנסים למצב של גרעון קלורי ומפחיתים צריכת פחמימות, אתם תשימו לב לירידה במשקל. אבל זה רק מים. גרם אחד של פחמימות יכול לגרום לאגירה של כ3-4 גרם של מים. בנוסף, אכילה של פחות כמות של מזון משמעותה שאתם שוקלים פחות. 

מיתוס שריפת שומן מספר 7: דיאטות דלות בשומן בשביל שריפת שומן

לא, זה הקלוריות שמשנות, לא צריכת חלבון, פחמימות או שומן. חשוב להבין שכל אבות המזון חשובים בתזונה שלנו ולשומן תפקיד חשוב לשמירה על התפקוד ההורמונלי שלנו ולתחושת השובע כאשר אנחנו במאזן קלורי שלילי. 

מיתוס שריפת שומן מספר 8: להזיע בזמן האימון יעזור לי לשרוף יותר שומן

זה פשוט לא נכון מהסיבה הפשוטה שהזעה לא קשורה בשום אופן לאיבוד שומן או עלייה בשריר. זה פשוט שטמפרטורת הגוף עלתה וגרמה להזעה. אם תאכלו 5000 קלוריות, והגוף שלכם זקוק רק ל3000, אתם יכולים להזיע כמה שתרצו, אבל אתם לא תשרפו שומן.

מיתוס שריפת שומן מספר 9: תמיד הייתי שמן, אני לא מסוגל להרזות 

אני מת על האחד הזה. כל אחד יכול להגיע לכושר מעולה, אתם פשוט זקוקים לתכנית המתאימה ולדעת לעקוב נכון אחרי התזונה שלכם. כבר סייעתי לאנשים שהיו בעודף משקל של 30 ק”ג כל חייהם, והצליחו לשרוף את השומן בלי המון מאמץ. אז תוציאו את הרעיון הזה מחוץ לראשכם, ולכו לקנות לעצמם בגדים צמודים יותר, כי אתם עומדים להיכנס לכושר בקיץ הזה! ותוכלו להשיג זאת ע”י הרשמה לתכנית החיטוב שלי- THE NEW YOU.

לפרטים נוספים לחצו כאן: 

THE NEW YOU 

 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:


מנסה לחטב את הגוף ולא ממש יודע איפה להתחיל?!

הירשם עוד היום לקורס:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment