6 עובדות שלא ידעת על צריכת אלכוהול

6 עובדות שלא ידעתם על צריכת אלכוהול

עובדה מספר 1: הדרך היחידה להעלות בשומן בזמן שאתה שותה היא שתהיה במאזן קלורי חיובי.

ככה גוף האדם עובד ואי אפשר להתווכח עם 50 שנים של מחקרים לגביי זה.  כל עוד תצרוך פחות קלוריות מאשר אתה שורף תוכל לשתות מבלי לפחד שתעלה באחוזי השומן. כמובן שקל לדבר מאשר לעשות. אם אתה מתכנן לשתות 8 כוסות בירה אז תצטרך לשמור 1200 קלוריות, ככה שאם כבר החלטת לשתות- שתה נכון.

עובדה מספר 2:צריכה בינונית של אלכוהול יכולה להעלות את הטסטוסטרון בגברים.

אמרו לנו ששתייה תהרוס לנו את רמת הטסטוסטרון ותהרוס את הגבריות שבנו. ובכן מעניין ששתייה מתונה של אלכוהול ( 4-5 משקאות לגבר הממוצע) מובילה להעלאה קטנה ברמת הטסטוסטרון. אבל יש לזכור שאם תשתה יותר מידי עד מצב שמגרדים אותך מהרצפה יש לכך השלכות והשפעות שליליות. וזה משהו שאני ממש לא ממליץ לעשות.

עובדה מספר 3: קלוריות מאלכוהול לא משמינות כמו שכולם חושבים.

יש איזשהו ויכוח לגביי האם קלוריות מאלכוהול בכלל נחשבות. וזאת משום ששתיית קלוריות מאלכוהול לא משפיעה על המשקל שצפויים לעלות. ישנם מחקרים שמראים שאלכוהול בכמות בינונית יכולה לשמור על אנשים מהשמנת יתר, במיוחד אצל נשים. זה חשוב להבין שאין דבר כזה לאגור שומן של ” קלוריות מאלכוהול”. אז אם אתה במאזן קלורי חיובי, הגוף שלך יאגור כל מזון שלא נשרף כשומן ולא יאגור את האלכוהול עצמו שייאגר כשומן. ישנם מחקרים שאפילו מראים כי צריכה מתונה של אלכוהול מורידה את תחושת הרעב, משהו שיכול לעזור מאוד בירידה באחוזי שומן.

עובדה מספר 4: שתייה מתונה היא לא “לא בריאה”

מחקרים מראים ששתיינים באופן בינוני עד מתון חיים יותר מאלו שלא שותים. מה גם שצריכה מתונה של אלכוהול משפרת רגישות לאינסולין, שגורמת לך להתמודד טוב יותר עם פחמימות. שתייה מתונה של אלכוהול אף מראה כשומרת נגד סוכרת סוג 2, אלצהיימר ודיכאון. אז אין צורך להרגיש אשם בפעם הבאה שאתה נהנה מוודקה.

 

עובדה מספר 5: שתיה מתונה לא משבשת עליה במסת שריר

אומנם שתייה בכמות גבוהה לא ממש תעזור לך במטרותייך לבנות כוח וגוף אסתטי וחטוב, לעומת זאת, שתייה מתונה כן. המחקרים מאוד ברורים לגביי זה. למעשה, נראה ששתייה מתונה של אלכוהול לא אמורה לפגוע בעליה במסת שריר וסינתזת החלבון.

עובדה מספר 6: אחרי 4 משקאות, אלכוהול לא נותן לך כלום

אם תשתה 4 כוסות תקבל את כל ההשפעות החיוביות שבו. תרגיש מעט אופוריה, הרגשה טובה, רוגע, שמחה וחשק לפטפט. מה גם שאלכוהול במתינות יעיל להורדת לחצים, דיכאון ורחמים עצמיים ואפילו נמצא שכמויות קטנות של אלכוהול משפר סוגים שונים של ביצועים קוגניטיביים שכוללים בעיות זיכרון לטווח הקצר. אלכוהול משפיע לרעה אך ורק כאשר אתה שותה ממנו בכמויות גבוהות מידי. המפתח הוא לשתות במתינות. וכשאני אומר מתינות אני מתכוון למשקה אחד לכל 18-22 ק”ג ממשקל הגוף שלך.אז אם למשל אתה שוקל 80 ק”ג אז 4 כוסות וודאי שיספיקו לך.

מה דעתכם על המאמר:

” 6 עובדות שלא ידעתם על צריכת אלכוהול “?

יש לכם משהו נוסף שתרצו להוסיף או לשאול? 

אשמח לדעת, בתגובות שלמטה. 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:


מנסה לחטב את הגוף ולא ממש יודע איפה להתחיל?!

הירשם עוד היום לקורס:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment