4 דרכים לשליטה ברעב

4 דרכים לשליטה ברעב

כמה פעמים יצא לכם לשבת בבית או בעבודה ופתאום חשבת לעצמכם… אני רעב! אתה מרגיש שלא משנה מה.. כל הזמן בא לך לנשנש איזה משהו, שבעצם זה פשוט השעמום שגורם למוח שלנו לחשוב על אוכל. היום אדבר על 5 דרכים לשליטה ברעב.

  1. 1. שים לב לסיבים תזונתיים!

שמירה על שובע בין הארוחות בהרבה יותר קלה כשיש בתפריט שלך יותר סיבים. סיבים עוזרים בתהליך העיכול ושומרים עלייך שבע לאורך זמן. ההמלצה היומית היא בין 10-12 גרם סיבים על כל 1000 קלוריות מהסך הקלורי היומי שלך. אם אהיה ספציפי אז עד גיל 50: לנשים עד 25 גרם ליום וגברים עד 38 גרם ליום. מעל גיל 50: 21 גרם לנשים ו 30 גרם לגברים. מקורות לסיבים יהיו: בפירות וירקות, בקטניות כמו חומוס, פול, עדשים ואפונה, ובדגנים מלאים כמו אורז,שיבולת שועל וחיטה מלאה. זה יעזור לך לא רק לשמור על רמות סוכר תקינות בדם אלה גם יעזור לנקות את המעיים על ידי הפחתת רעלים שיכולים להוות השפעה שלילית על רמות ההורמונים שלך.

2. אל תהיה עבד לזמן!

אל תאכל לפי שעות, הגוף שלנו לא מכונה שצריכה לאכול בשעות ספציפיות כל הזמן. חלק את הארוחות שלך במהלך היום ככה שישמור עלייך מספיק שבע וערני במהלך היום. אם עיקר המטרה היא בניית מסת שריר וירידה בעיקר באחוזי שומן וודא כי אתה מכניס מקור טוב לחלבון בין 3-5 שעות בשביל לשמור על סינתזת חלבון. בד”כ אלו שמחלקים את הארוחות שלהם ל 6-8 ארוחות ביום הם אלו שכל הזמן רק חושבים על אוכל ומרגישים רעבים כל שעתיים. חלק את הארוחות לבין 4-6 ותראה שתרגיש שבע יותר לאורך יותר זמן ולא תחשוב על הארוחה הבאה עוד ” 3 שעות”. וודא כי בכל ארוחה יש מקור טוב לחלבון, ירקות, ולפחות ב2-3 מהארוחות מקור פחמימה מורכב כמו אורז מלא, שיבולת שועל.

3. שים לב לכמות הסוכר וצריכת האלכוהול שלך!

מי מאתנו לא אוהב להתפנק מידי פעם ולאכול איזה משהו מתוק? אבל כל עוד זה בשליטה וזה לא משהו כרוני. תבין, כשאנו אוכלים כמות סוכרים גדולה מדי עולה רמת ההורמון אינסולין שמכניס לתאים את הסוכר כדי לשמור על רמה קבועה בדם ואז אם יש כמות גדולה של אינסולין זה גורם לירידה ברמת הסוכר מה שגורם לנו להיות רעבים יותר! שלא לדבר על אלכוהול שגם לו יש את ה” יתרונות” שלו. שתיית אלכוהול גורמת לגוף שלך לעבור מעיבוד חומרי מזון לעיבוד אלכוהול, וגורם להפסקת תהליכים אחרים, כמו שריפת שומן ובניית שריר. אז פעם הבאה שאתה יוצא תחשוב פעמיים אם כדאי לך להשתכר, תאמין לי שאתה יכול ליהנות גם בלי להיות ב”סטלה”.

4. החשוב והקל מכל ולמרות זאת כולנו נוטים לזייף בו- תשתה מים!

שתיים מים כ”כ חשובה ושומרת עלייך לא רק מפוקס יותר במהלך היום אלא גם עוזרת לשלוט ברעב שלך במהלך היום. התייבשות לפעמים מצטיירת כרעב ולכן אנחנו אוכלים יותר שבכלל כל מה שהגוף שלנו באמת היה צריך זה איזה כוס מים. נסה לשתות בין 3-4 ליטרים של מים ליום. ונסה לשתות 1-2 כוסות מים לפני כל ארוחה ככה תרגיש מלא יותר ולא תרגיש צורך לאכול בצורה מוגזמת.


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:


מנסה לחטב את הגוף ולא ממש יודע איפה להתחיל?!

הירשם עוד היום לקורס:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment