ראיון עם פטריק בת דוד על החלום האמריקאי

בפרק של היום ראיינתי אדם מאוד מעניין.

הוא יזם אמריקאי ויועץ כלכלי, הוא כתב 2 ספרים:

  1. 25 החוקים לעשות את הבלתי אפשרי
  2. הסופה המושלמת הבאה

שמו- פטריק בת דוד!

הנושאים שדיברנו עליהם:

  1. מלחיות באיראן להיות יזם מצליח בארה”ב (1:27-5:58)
  2. צורת החשיבה של האנשים הכי מצליחים בעולם ( 5:58-9:20)
  3. כיצד להתגבר על זמנים קשים ( 9:20-11:29)
  4. להתעלות על הפחד (11:29-21:45)
  5. כיצד להתנהל טוב יותר ביום יום (21:45-24:33)
  6. עצלנות וכיצד לסיים דברים (24:33-31:59)
  7. מורשת (31:59)

אז רשמתי את הראיון לכל אותם אנשים שעדיין לא מוכנים ללמוד אנגלית (אני צוחק)

לא באמת, תלמדו אנגלית כבר! 

לידור: בבקשה ספר לנו קצת על הרקע שלך וכיצד המסע שלך התחיל.

פטריק: נולדתי וגדלתי באיראן למשך 10 שנים, 6 שבועות לאחר שחומני מת המשפחה שלי נמלטה אל ארה”ב.

כאשר סיימתי את התיכון התגייסתי לצבא ארה”ב. בתקופה הזו רציתי להיות הארנולד שוורצנגר של המזרח התיכון, רציתי להיות מפתח גוף וכוכב הוליווד אך באותו הזמן לא היה לי מספיק כסף.

לאחר זמן מה, הכרתי בחורה שעבדה בשירותים פיננסיים והיא כל הזמן הייתה נוסעת על רכב אחר, אז שאלתי אותה איך יש לה כ”כ הרבה כסף להרשות לעצמה לנסוע כל פעם על רכב אחר אז היא אמרה לי מה היא עושה ואיפה היא עובדת אז אמרתי לה שאני גם רוצה לעבוד שם.

אז היא אמרה שאני חייב תואר 4 שנים לפחות מהאוניברסיטה, וללמוד באוניברסיטה לא ממש רציתי אז מה שעשיתי זה שלחתי רזומה ל-100 מקומות ובכל רזומה רשמתי בתחתית את הדיחה הכי מצחיקה שלי ורשמתי ” אם אתם צוחקים עכשיו זה בדיוק איך שהלקוחות שלי ירגישו כשהם יעשו עסקים איתי, אז אם אתם רוצים מישהו כזה בצוות שלכם, צרו איתי קשר”.

קיבלתי 30 שיחות, 15 מהם בגלל שהם אהבו את הבדיחה שלי ו-15 מהם רצו לראיין אותי לעבודה. קיבלתי 4 הצעות עבודה ובחרתי באחת מהם וכעיקרון משם הקריירה שלי החלה. מאוקטובר 2009 התחלתי עם 66 סוכנים לביטוח בריאות והיום, 7 שנים מאוחר יותר, יש לי 3200 סוכנים ב49 מדינות בארה”ב.

לידור: מה עובר בראש של האנשים הכי מצליחים בעולם? מערכת האמונות שלהם, השאלות שהם שואלים את עצמם וכיצד הם רואים את העולם?

פטריק: יש אנשים שמאוד מרוצים ע”י זה שיש להם בן/בת זוג, עבודה רגילה ופשוט חיים חיים נורמטיביים. יש אנשים שחושבים שהם שמחים אבל הם בעצם רק מרוצים ויש כאלו שהם לא מאושרים ואף פעם לא מרוצים.

האנשים המצליחנים ביותר בעולם אף פעם לא מרוצים לגמרי, הם כל הזמן רעבים לעוד. בכל פעם שהם משיגים משהו זה לא מספיק להם והם תמיד מוצאים דרך לעשות יותר ולהשתפר.  פשוט יש להם את הגישה של ” אני לא הולך לעצור עד שאני יבין את זה אחת ולתמיד! וברגע שאבין אני לא הולך לעצור עד שאגיע להכי טוב שאני יכול”.

זה גם עניין יחסי, אדם שמרוויח 100 אלף דולר בשנה נראה מאוד מצליח לאדם שמרוויח רק 10 אלפים דולר בשנה והלאה והלאה. אז איפה זה מפסיק?! זה מפסיק רק אם אתה מפסיק. אז הכל מתנקז לכמה אתה באמת חושב, כמה גדול החזון שלך וכמה זמן זה ייקח לך לקחת את החזון ולהפוך אותו למציאות.

לידור: מה גרם לך להמשיך כשהכל סביבך הלך הפוך, כשהתחלת להסס ולתהות האם אני באמת מסוגל לעשות את זה? איזה שאלה עיקרית שאלת את עצמך אז?

פטריק: מה שגרם לי להמשיך היה החזון והחלום שלי. לאבא שלי היה התקף לב ובשום פנים ואופן לא הסכמתי לתת לאבא שלי למות בגלל המצב הכלכלי שלנו.

כשהייתי בן 6 המורה שלי בבית הספר שאלה אותי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול? וכמובן שעניתי שאני רוצה להיות אבא. זאת משום שהיה לי אבא מאוד טוב ורציתי שאבא שלי יהיה חלק מהחיים של הילדים שלי ורציתי לוודא שלילדים שלי יהיה יחסים עם סבא שלהם.

אם אין לך מטרה שגורמת לך לקום בכל יום ולעבוד קשה בשבילו למרות כל הקשיים אתה פשוט לא הולך לעשות את זה משום שלבסוף אתה תגיד לעצמך- שיט, זה חרא!

” למה אני בכלל מתאמץ כ”כ הרבה זמן ועובד כ”כ קשה כשכולם אומרים לי רק לא. אז אתה חייב שיהיה לך חלום ברור, חזון, מטרה, משהו שהוא כ”כ חשוב לך שייהפך לאמיתי משום שאם לא אתה פשוט הולך לוותר.

לידור:  איך אתה מצליח להתגבר על הפחדים ולא להיות עבד למוח שלך? כיצד באמת מייצרים את צורת החשיבה ובאמת לוקחים את עצמנו לרמה הבאה?

פטריק: זה ע”י חלופה עקבית של אותם ההרגלים הללו בהרגלים טובים יותר. בוא ניקח את חדר הכושר כדוגמא.  כשרק התחלתי להתאמן הצלחתי להרים רק את המוט האולימפי בלחיצת חזה וזה היה לי כבד. הייתי כ”כ רזה, 57 ק”ג בגובה של 190! ואני לא איזה דוגמנית מסלול- אני פאקינג גבר! ומשם המשקל שלי החל לעלות יותר ויותר. הקטע בפחד זה שאנשים לא יודעים ממה הם עשויים.

אף אחד לא יודע את האש הזה שיש לך בבטן! את האש בלב שלך! אף אחד לא יודע כמה מעט אתה ישן! אף אחד לא יודע שאתה לא צופה בטלוויזיה או שאתה אובססיבי, לא ההורים שלך, לא החברים שלך, אף אחד! האדם היחיד שיודע באמת שהוא יעבור את כל העליות והמורדות האלה וינצח הוא אך ורק- אתה!

החיים הם ניסוי וטעייה, אנחנו לא יודע אם אתה תשרוד בקבוצה. יש סיבה למה אנשים מגיעים לאמריקה לידור משום שאתה ואני, יש לנו את האש הזו בבטן משום שאנחנו רוצים יותר מהחיים, אין לנו מושג מה הולך לקרות! אבל הנה היופי באמריקה: כל אחד יכול לעשות את זה!

משום שחוקים, תקנונים וכל הדברים האלו לא יעצרו אותך, הדבר היחיד שעבד בשבילי לאורך השנים היה האינטואיציה שלי שהשתפרה יותר ויותר ואם אתה יודע שאתה תנצח בחיים ואתה לא מפחד לעבוד, ועמוק בפנים אתה לא יכול להישאר נינוח, לבסוף אתה תנצח בחיים ואף אחד לא יוכל לעצור אותך, במיוחד באמריקה.

אמריקה זה משחק פתוח, אתה רוצה לשחק בגדול? אז פשט תעשה את זה בגדול!

לידור: בעולם שכל הזמן משתנה, בעולם שיש לך כ”כ הרבה דברים לעשות, איך אתה מצליח להישאר ממוקד ולהמשיך לייצר תכנים בערוץ היוטיוב שלך, לקרוא ספרים וכל יתר הדברים?

פטריק: אתה יודע, אנחנו אוהבים לחשוב שאין לנו מספיק זמן. האמת היא שיש לכולנו 168 שעות בשבוע, אם תרשום עכשיו על נייר כמה שעות אתה ישן בשבוע, כמה שעות אתה מתאמן בשבוע, כמה שעות אתה רואה טלוויזיה, ממש תרשום הכל על הדקה. אז אתה תראה כמה זמן מבוזבז יש לך.

לידור: איך אנשים יכולים להתנהל טוב יותר עם עצלנות והתמהמהות? איך אתה יכול להמשיך להיות ממוקד ולסיים את המטלות שלך?

פטריק: אצלי זה יותר עניין של כמות הפעילויות שאני רוצה לעשות בשבוע מאשר לוז שבועי. לדוגמא, כשהייתי יועץ כלכלי הייתה לי מטרה לבצע 250 שיחות בכל שבוע ולקבוע 20 פגישות בכל שבוע.

היו שבועות שהייתי מעלה את זה ל 30-40 אז אם הייתי קובע 20 פגישות הייתי מתגמל את עצמי.

חייב להיות “גזר” ( תגמול) ולפעמים אנשים עוצרים או שוכחים לתגמל את עצמם כשצריך.

ניקח בחור לדוגמא, השעה 1:30 בלילה, הוא כולו עייף( יום לפני הוא ישן בערך 3 שעות), החברים שלו אומרים לו תישאר עוד קצת אבל הוא גמור ומחליט לקום וללכת הביתה. רגע לפני שהוא קם מגיעה אליו בחורה יפה שאומרת לו שהיא תשמח להזמין אותו לדרינק. הבחור מתחיל להתעורר! לאחר מכן, היא אומרת לו שהוא נראה קצת עייף אז אם הוא רוצה הוא מוזמן לבוא אליה לדירה.

האם אותו בחור עדיין עייף?!

כמובן שלא!

הנקודה כאן היא ה”גזר”! ככל שנתגמל את עצמנו במשהו זה ייתן לנו את הכוח להמשיך לעבוד, להתפתח אז אנחנו חייבים לבנות את התגמולים הללו ולהגדיל אותם מפעם לפעם ככל שאנחנו גדלים.

בעסקים כמו בחיים אתה חייב להיות סבלני בצורה אגרסיבית. ככל שאתה חושב גדול יותר ככה תצטרך להיות סבלני בצורה אגרסיבית יותר. תעשה את החלק שלך אבל בבקשה, תישאר סבלני.

לידור: איזו מורשת היית רוצה להשאיר אחרייך כשלא תהיה כאן עוד?

פטריק: שמעתי סיפור טוב מחבר והוא הולך ככה:

היה פעם ילד שהוא וחברו היו יוצאים לדוג בכל יום באגם. בכל פעם שהיו באגם הוא היה מצליח לתפוס דגים בעוד שהחבר שלו אף פעם לא היה תופס אפילו דג אחד, למשך שנים!

יום אחד הילד שהיה תופס דגים כל הזמן התפלל לאלוהים ושאל אותו:

” תגיד אלוהים, איך זה שאני כל הזמן תפס דגים וחבר שלי לא תופס אפילו דג אחד?!”

אז אלוהים ענה לו:

“זאת משום שהיעוד שלו לא לתפוס דגים, היעד שלו לא נועד להיות מצליח בחיים, הייעוד שלו להיות בחור שלא תופס דגים”.

אז הבחור חזר לחבר שלו וסיפר לו מה אלוהים אמר לו. החבר כעס ועזב ומאז הם לא התראו למשך 10 שנים.

לאחר 10 שנים הבחור שלעולם לא תפס דגים נעשה לאדם מאוד מצליח ועשיר והוא רצה לחזור לעיר של חברו הוותיק כדי לראות מה שלומו.

בעוד שהוא נוחת עם האליקופטר שלו חברו הוותיק מגיע ושואל אותו “מי אתה?”

אז הוא עונה: “אני חברך הוותיק אתה לא זוכר? היינו יוצאים לדוג יחד”.

אז חברו הוותיק עונה: “האם זה האליקופטר שלך? מאיפה יש לך את כל הכסף הזה?!”

אז הוא עונה: “כן, אני אדם מאוד מצליח היום ורק רציתי לבוא להגיד לך שלום”.

החבר הוותיק לא הבין מה קורה וניגש שוב לאלוהים ושאל אותו:

” אלוהים! אתה אמרת לי שהייעוד של חבר שלי לא היה לתפוס דגים ולא להצליח בחיים! איך זה שהוא כ”כ מצליח עכשיו ויש לו כ”כ הרבה כסף!”

אז אלוהים ענה לו: זה לא הכסף שלו, נתתי לו את הכסף הזה משום שהבן שלו הולך להיות נשיא ארה”ב זה למה.

המורשת שלי היא לא עליי, היא על הילדים שלי ועל אנשים אחרים. ואלוהים משתמש בי ככלי ואני חושב שיש קשר במורשת בין המשפחה שלי לאנשים סביבי שאני רוצה לגלות הרבה שנים לאחר שלא אהיה כאן ככה שאין לי מושג מה הולך לקרות.

ניתן למצוא את פטריק בת-דוד באתר:

http://www.patrickbetdavid.com/

וברשתות החברתיות:

youtube

Instagram

Linkedin

twitter

facebook

 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:

Image result for lidor dayan


מוכנים לקחת את הגוף שלכם לשלב הבא?!

הירשמו עוד היום לקורס:

THE NEW YOU


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את המדריך השלם לצום לסירוגין!

ובנוסף, טיפים, עצות ואינפורמציה ששווה לכם לדעת!

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment