ראיון עם מייק מתיוס על איך באמת לעשות את זה בתעשיית הכושר

תקציר:

  1. כיצד מסע הכושר של מייק החל (1:32-7:03)
  2. נקודת תחתית (7:03-17:03)
  3. בנייתו של MUSCLEFORLIFE ( 17:03-23:35)
  4. 3 צעדים להצליח בתחום הכושר העולמי ( 23:35-28:45)
  5. התמודדות עם עצלנות ( 28:45-35:30)
  6. מנהיגות ( 35:30-47:00)
  7. לשמור על יחסים עם בן/בת הזוג בזמן שאתם מנהלים עסק מצליח(47:00-57:00)
  8. כיצד להתנהל במצבי לחץ(57:00-1:02:06)
  9. מודל לחיקוי ( 1:02:06-1:07:06)
  10. המורשת של מייק ( 1:07:06)

בפודקאסט של היום היה לי אורח מאוד מיוחד שאישית הוא אחד האנשים שאני הכי מעריך בתעשיית הכושר בעולם, שמו מייק מתיוס!

מייק הוא כותב בתחום הכושר והבריאות, מייסד חברת muscleforlife  ו legion athletics.

הוא גם כותב הספר BIGGER LEANER STRONGER  שנחשב לרב מכר עם למעלה מ 200,000 מכירות! אז רשמתי לכם מספר דברים ממה שדיברנו, תהנו!

לידור: אז מייק, ספר לנו קצת על המסע שלך ואיך כל זה התחיל.

מייק: גדלתי סביב ספורט, הייתי משחק הוקי עד לגיל 17-18 ומשם רציתי להמשיך לעשות ספורט כלשהו אז החלטתי להתחיל להתאמן בחדר הכושר. אז למשך 6-7 שנים פשוט הייתי ה “GYM BRO” שהיה הולך להתאמן, לא ממש יודע מה הוא עושה, מה נכון ומה לא, אז החלטתי שאני חייב להיות חכם יותר.

ככה הוא נראה:

הדבר הראשון שהשב את תשומת ליבי היה “דיאטה גמישה”, כל מה שהייתי צריך זה לעקוב אחרי מספרים ( אבות המזון) ואני יכול לרשת בשומן או לעלות במסת השריר. כמובן שמאוחר יותר הבנתי את החשיבות שיש למה שאני אוכל לבריאות ולביצועים שלי.

אז התחלתי להתמקד בלהרים משקלים כבדים יותר ופחות בכל התרגילים ה”מבודדים”.

אז לאחר מספר שנים עשיתי הרבה מחקרים כדי באמת להבין וללמוד מה באמת צריך לעשות כדי לבנות מסת שריר ברמה הטבעית הגבוהה ביותר שאפשר ובכך אוכל לעזור גם לאחרים.

וככה הוא היום:

3

ברגע שהתחלתי לראות שינוי בגוף שלי אנשים התחילו לשאול אותי הרבה שאלות כמו: ” מה עשית שאתה נראה ככה? אתה לוקח משהו?” אז התחלתי לעזור לאנשים סביבי, חלקם אפילו התאמנו יחד איתי ועזרתי להם להבין את עקרונות האימון והתזונה ומשם כעיקרון הכל התחיל.

לידור: האם היית צריך להגיע לאיזשהי נקודת תחתית בחיים שגרמה לשינוי מהילד העצלן שהיית לבחור שמתמיד כ”כ בעבודה ומגיע למיליוני אנשים דרך הספרים והכתבות שלך?

מייק: נכון שזה ישמע יותר “סקסי” אם אגיד שכן אבל במקרה שלי לא היה שום נקודת תחתית. אנחנו תמיד אוהבים לחשוב שאנחנו יצורים רציונליים וכולנו מספרים לעצמנו סיפורים לגבי זה, לגבי איך העולם צריך להראות, האנשים סביבנו.

אם רק נסתכל על הדימוי העצמי שלנו, כיצד אנחנו באמת מטפלים בגוף שלנו? האם אנחנו באמת אוהבים את מה שאנחנו עושים? כמה כסף אנחנו מרוויחים? האם הכל סביבנו מתפורר או נבנה?

הרגלים נהיים טובים יותר או גרועים יותר, זה הכל.

תהיה מוכן להודות שיש לך רעיונות לא כ”כ טובים, שאתה עושה טעויות ושיש הרבה דברים שאתה לא יודע ונסה להסתכל תמיד על חייהם של אחרים ולשאול את עצמך איזה אזורים בחים שלי אני צריך לשפר משום שלהתמקד כל הזמן במה שכבר הולך ומצליח לך קל יותר לשמור מאשר מה שלא.

אז אני מנסה להימנע מנקודת תחתית כמה שאפשר והרבה אחרים יכולים להימנע מזה אם פשוט הם יפסיקו לשקר לעצמם. אני גם מנסה להימנע מלהיכנס למצבים של ” איך לעזאזל הגעתי למצב הזה?!” ופשוט מנסה בכל יום להיות טוב יותר משום שלאורך זמן זה רק זה יהיה טוב יותר ויותר.

לידור: יש לך אתר מאוד מצליח בשם MUSCLEFORLIFE ספר לי קצת על זה וכיצד הצלחת להרים אתר שנחשב לבין הטובים בעולם?

מייק: MUSCLEFORLIFE  נוצר בתחילת 2013 ומאז הוא החל לגדול מהר מאוד. היום נכנסים לאתר שלנו בסביבת 1.2-1.3 מיליון אנשים בחודש. אנחנו מתחילים עכשיו להכניס יותר מידע לגבי עסקים, חיים ודברים בסגנון הזה. בנוסף אנחנו הולכים להתרחב ולהתחיל קורסים דיגיטליים כמו הכנה לתרות פיתוח גוף טבעי.

לידור: מה היית מציע לאנשים שכרגע עובדים מאוד קשה ומנסים לשווק את עצמם ולבלוט בתעשיית הכושר, שרק החלו בעסקי האונליין?

מייק: צעד ראשון יהיה להיכנס לכושר בעצמך! אם אתה רק נראה בסדר יה לך קשה מאוד משום שאנשים מקבלים בהרבה יותר השראה ומוטיבציה ממשהו שנראה כמו מי שהם רוצים להראות.

צעד שני יהיה שיהיה לך תוצאות וזה תלוי מה אתה רוצה לעשות. אם אתה רוצה להיות מאמן אונליין אז חשוב מאוד שתעשיר יותר ויותר אנשים ותיתן להם מספיק ידע וכלים בין אם זה דרך כתיבה, וידאו, פודקאסט וכו’.

אישית אני אוהב לכתוב, אני פשוט נהנה מזה.

צעד שלישי יהיה להעשיר את הצופים שלך ולהבין במי אתה מתחרה והאם אתה יכול לייצר תוכן שהוא טוב מספיק ואף יותר טוב משל המתחרים שלך.

אתה גם חייב ליהנות מזה, אם אתה מאלץ את עצמך לכתוב אז זה יצא בכתיבה שלך.

לידור: איך אתה מצליח לדרוש יותר מעצמך ולא להתעצל משום שגם אם אתה עובד חרוץ יגיע איזשהו שלב ביום שהמוח שלך יתחיל ” לטייל” למקום אחר.

מייק: אישית אני לא ממש מתקשה עם זה משום שאני אוהב לכתוב. אני גם מתרחק מדברים שיכולים לגרום לך “להתמכר”. ג’ון רקפלר אמר את זה: ” הסיבה שבגללה לעולם לא הייתי אלכוהוליסט הייתה משום שלעולם לא שתיתי”.

אני לא חושב שהמוח שלי שונה משל מישהו אחר פשוט זה עניין של ללמוד להתנהג בצורה טובה יותר.

לידור: האם אתה רואה את עצמך כמנהיג טוב לעולם?

מייק: הייתי אומר שכן, אני מאמין שאני נותן דוגמא טובה לכל מי שעובד איתי. אני מסוג האנשים שתמיד מקדימה ועובד שעות ארוכות למרות שיש לי את האפשרות לעבוד פחות. זה פשוט אני והאישיות שלי ואני תמיד מנסה להתרחב ולגדול וליצור עוד דברים.

אני יותר מעוניין בלהיות האדם שאני רוצה להיות מאשר להיות הבחור הזה שרק מחפש “דרכים” או “טקטיקות”. אני מאוד מעוניין בדברים שאני פחות מבין ויודע מאשר הדברים שאני יודע.

רוב האנשים לא רוצים להודות שהם טועים, או להגיד שהם לא יודעים משהו ואני דורש מעצמי לצאת מהאזור נוחות הזה ולדעת להטיל ספק בכל דבר.

לידור: איך אתה מצליח לנהל הכל ולהמשיך להיות אבא לילד שלך ובעל לאישה שלך?

מייק: אני יכול לעבוד ללא בעיה אבל אני לא אוהב לעשות דברים שהם חסרי משמעות. אז אם אני מבזבז זמן מבלי לדעת בוודאות למה אני עושה את זה ולמה זה חשוב לי אז ברוב המקרים אעדיף לעבוד ולא לבזבז את הזמן שלי.

אז אני יכול להגיד שכן, האזור של היחסים שלי אכן מצריך שיפור והתחלתי לעבוד עליו משום שאני לא רוצה למצוא את עצמי בתחתית במערכת היחסים שלי.

אז מה שעשיתי זה התחלתי לארגן מחדש את הלוז שלי, אני קם בחמש בבוקר והולך לישון באזור 10 בלילה, ככה אני מוצא יותר זמן להיות עם האישה שלי והילד שלי.

אם אתה הולך לבנות עסק מאוד מצליח זה הולך לקחת הרבה מהזמן שלך והחיים שלך לא ממש הולכים להיות יציבים בדרך וזה בידיים שלך להחליט איך אתה רוצה שהם יראו.

לידור: האם קרה לך שהכל החל ללכת כמו שרצית, העסקים פרחו ולפתע מצאת את עצמך עם יותר מידי דברים שאתה צריך לנהל והתחלת להיכנס ללחץ? כיצד התמודדת עם הלחצים הללו?

מייק: אם כל מה שאתה רוצה זה פחות לחץ ופחות דברים להתנהל איתם תעשה פחות! אל תכנס לעסקים אם אתה מחפש לעשות פחות. מה שעזר לי הרבה זה היה להתנהל טוב יותר, דבר שעזר לי ללמוד לתעדף עבודה. מה באמת צריך לסיים, וכשאתה בונה עסק אתה סוג של “כבאי”, ואתה צריך לדעת אילו שריפות אתה צריך לכבה ואילו אתה יכול לתת להם להמשיך להישרף.

אני מאוד ממליץ על הספר- THE ONE THING.

אם אתה רוצה להתרחב אז אתה צריך שיהיה לך צוות טוב ואתה לא יכול לבנות צוות טוב אם אתה לא מבין כיצד צוות טוב צריך להראות. אישית, אני מוג האנשים שמעדיפים לעשות את רוב העבודה ולהיות חלק מהצוות מאשר הבוס שאומר לאנשים רק מה לעשות.

לידור: האם היה לך איזשהו מודל לחיקוי?

מייק: אני מעריך ומכבד מאוד את אבא שלי, במיוחד יותר היום מאשר כשהייתי צעיר משום שאני רואה את הדברים שונה עכשיו כשאני גם אבא. בנוסף אני מאוד מעריך את בנג’מין פרנקלין, אדם שהיה מאוד חביב וכריזמטי. הוסיף גם את אילן מאסק שאני באמת מעריץ את העבודה שלו.

לידור: איזו מורשת היית רוצה להשאיר ביום שלא תהיה יותר על כדור הארץ?

מייק: אם אנחנו מדברים על תחום הכושר והבריאות הייתי אומר שאני הייתי רוצה ש MUSCLEFORLIFE  יהיה המקום המרכזי שיעשיר מיליוני אנשים כיצד להיכנס לכושר.

וכך גם לגבי חברת התוספים שלי LEGION, הייתי רוצה לדעת שעזרתי להרבה אנשים דרך תחום הכושר ולייצר הרבה דברים כדי לגרום למקום הזה להיות טוב וחכם יותר.

ניתן למצוא את מייק מתיוס ב:

www.legionathletics.com

www.muscleforlife.com

וברשתות החברתיות:

Facebookhttps://www.facebook.com/muscleforlifefitness

Twitter: https://twitter.com/muscleforlife

Instagram: https://www.instagram.com/muscleforlifefitness/

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/mikepmatthews/

Youtube: https://www.youtube.com/user/muscleforlifefitness

 

 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:

Image result for lidor dayan


מוכנים לקחת את הגוף שלכם לשלב הבא?!

הירשמו עוד היום לקורס:

THE NEW YOU


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את המדריך השלם לצום לסירוגין!

ובנוסף, טיפים, עצות ואינפורמציה ששווה לכם לדעת!

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment