ראיון עם וינס דל מונטה על כיצד להפוך מגוף רזה לגוף אסתטי וחטוב

תכירו את וינס דל מונטה!

מכנים אותו ” מושיע הבחורים הרזים” והוא זכה בשם הזה ע”י זה שהוא התמסר רוב חיו לעזור לאנשים רזים להיות בריאים יותר, שריריים יותר ובעלי ביטחון עצמי גבוה יותר. וינס שינה לאלפי אנשים רזים את החיים ונתן השראה לרבים שאכן זה אפשרי לבנות מסת שריר גם אם אתה בחור/בחורה צנום.

אז היה לי הכבוד לראיין את וינס בפודקאסט שלי ולהלן מספר דברים שדיברנו עליהם:

לידור: לאלו שלא ממש מכירים אותך, ספר לנו קצת על עצמך, הרקע שלך וכיצד כל מסע הכושר התחיל עבורך?

וינס: רוב האנשים מכירים אותי כ” וינס השחיף” משום שבעברי הייתי בחור מאוד צנום ורזה שלא היה לו ממש ביטחון לדבר עם נשים. במהלך השנים התשוקה הגדולה שלי הייתה כיצד לפתח מסת שריר בצורה האפקטיבית ביותר שאפשר ללא חומרים אסורים לכל אותם האנשים שממש קשה להם לעלות במשקל.

במהלך שנותיי באוניברסיטה היה לי מאוד קשה לפתח מסת שריר ובאותו הזמן גם הייתי רץ למרחקים. את העסק שלי התחלתי בסביבות שנת 2006 ואני יכול להגיד לך את זה: יש המון אנשים רזים בעולם!

בעולם של היום אתה כבר לא ממש יודע למי להאמין, יש כ”כ הרבה אנשים שאומרים דברים שסותרים אחד את השני אבל אני יכול להעיד על עצמי שאני עושה זאת כבר למעלה מ-10 שנים ואנשים שמכירים אותי ואת מה שאני עושה יודעים שאני תמיד מעורב וזוהי אחת הבעיות אצל רוב האנשים היום- הם פשוט לא מעורבים מספיק.

אני מלא תשוקה לכל הקשור במכניקה ולעזור לאנשים לשפר את הביצועים שלהם בחדר הכושר.

יותר מידי אנשים עסוקים בללחוץ על הגז והם שוכחים שאם הם ילחצו חזק מידי הם יוכלו להיפגע ולפצוע את עצמם.

אני לא מלמד אנשים רק מה לעשות, אני מראה להם כיצד לעשות את הדברים, והכיצד מבוסס על הפיזיקאים הגדולים ביותר בעולם, והיום אנשים פשוט רוצים לדעת את האמת.

לידור: יש כ”כ הרבה דיבורים לגבי ” זמן תחת לחץ” ולהשתמש במקצב תנועה כדי לבנות מסת שריר, הייתי שמח לשמוע את דעתך בנושא.

וינס: הרבה אנשים לא ממש יודעים כיצד לשלוט בשרירים שלהם לכן יהיה נכון עבורם להשתמש במקצב תנועה כדי לוודא שהם שולטים במשקל ולא המשקל שולט עליהם.

כמו האמרה: ” זה לא מה שתעשה אלא איך אתה עושה את זה”. והתפקיד העיקרי של המוח שלנו הוא להגן עלינו אז אנחנו צריכים להעזר בכלים שיעזרו לנו לאתגר את רקמות השריר.

רוב האנשים לא ממש מסתכלים על התמונה הגדולה, מה יכול לקרות למפרקים שלהם בעוד 5,10,15 שנים. אז כל מה שאנחנו עושים בחדר הכושר היום יכול להשפיע מאוד עלינו בעוד 3-5 שנים. לכן אלו שלא ממש מתאנים לפי קצב תנועה באימון שלהם יכולים להזיק יותר לגוף שלהם. בכדי לגדול במסת השריר זה מצריך שליטה, ואם אתה לא יכול לשלוט במשקל אתה לא יכול לאתגר את השריר ואם אתה לא יכול לאתגר את השריר אז אתה לא יכול לגרום לו לגדול.  אז אנחנו צריכים ליצור מספיק נזק בתוך השריר ובכדי שזה יקרה זה מצריך שליטה.

לידור: האם אימונים לפי מקצב תנועה טובים יותר למתאמנים שרק מתחילים להתאמן כדי שיבינו כיצד לעבוד נכון יותר בחדר הכושר?

וינס: כמובן! אתה תמיד רוצה לשמור על שליטה על המשקל ולשאול את עצמך מה המטרה העיקרית שלך. האם זה להיות חזק יותר או לבנות יותר מסת שריר? אתה יכול להתמקד אך ורק במטרה אחת לכן אם חשוב לך יותר הכוח אז פשוט תעביר משקל מנקודה A  לנקודה B אבל אם אתה רוצה לבנות מסת שריר אז חשוב שתהיה שליטה מלאה בתנועה.

אז כן, להשתמש במקצב תנועה למתחילים זה כלי מצוין אך אתה לעולם לא רוצה להיות עבד לכלים. כלים הם בסופו של דבר כלים וברגע שיש לנו הבנה טובה יותר של הקשר בין המחשבה לשריר לא נצטרך להשתמש במקצב תנועה יותר.

לידור: האם כל עניין הקשר בין המחשבה לשריר זה דבר שאנחנו רוצים להתמקד עליו תמיד? גם אם אנחנו עובדים בטווח חזרות של עד 6 חזרות?

וינס: לא, יש שלבים שאתה לא ממש צריך להשתמש בזה והמטרה היא פשוט להרים משקל מנקודה א’ ל-ב’ משום שאנחנו רוצים ליצור PEAK TENSION.

לידור: יש לא מעט טכניקות וביניהם טכניקת  ה NOS  וה- NOS X של בן פקולסקי. האם לטכניקות הללו יש איזה יתרון בכדי לבנות יותר מסת שריר?

וינס: אלו הם טכניקות מצוינות כדי לגרום ליותר נפיחות בתא השריר. הבעיה העיקרית בטכניקות מסוג זה היא שהם פשוט גומרים אותך. אז אנחנו רוצים לוודא שכל דבר שאנחנו מבצעים בחדר הכושר אנחנו מצליחים להתאושש באופן מלא.

אימונים+ התאוששות= אפקט אימון

ולמדתי את זה ממאמן מאוסטרליה בתחילת שנות ה 2000. רוב האנשים עובדים קשה בחדר הכושר אבל הם לא מתאוששים מספיק טוב אז הגוף שלהם לא משתפר והם אפילו נחלשים ונהיים קטנים יותר עם הזמן.

אני תמיד אומר: ” אתה מה שאתה יכול להתאושש ממנו”

לידור: איך אתה יודע כמה זמן אתה צריך כדי להתאושש?

וינס: יש מספר מערכות שונות בגוף שדורשות התאוששות. יש את המערכת המטבולית, מערכת השריר, ובנוסף גם את מערכת העצבים המרכזית, המערכת ההורמונלית והמערכת החיסונית, ולמערכות הללו לוקח זמן שונה להתאושש. ככה שגם אם התאוששת מטבולית, הורמונלית עדיין לא התאוששת. ולוקח זמן למערכת הזו להתאושש אז הייתי אמר שכל 6-10 שבועות אתם יכולים לקחת שבוע אחד של מנוחה, במיוחד אם אתם טבעיים. אין שום דבר בעולם שיכול להחליף זמן, אז כל אחד מאיתנו צריך את הזמן להתאושש.

לידור: לכל אותם האנשים הרזים שמתקשים לעלות במסת השריר, מה לדעתך המכשול העיקרי שמונע מהם לבנות מסת שריר ולעלות במשקל הגוף?

וינס: הייתי אומר שזה התאוששות. הייתי מציע לקחת יום מנוחה כל 2-3 ימים של אימונים.

לדוגמא:

מתאמן מתקדם מאוד: יום אחד מנוחה/ 2ימי אימון/ יום אחד מנוחה- ושוב אותו הדבר

מתאמן מתקדם: 1-2 ימי מנוחה/ 1-2 ימי אימון/  או 2 ימי אימון/ יום אחד מנוחה

לידור: בעולם שכל הזמן משתנה, איזה עצה היית נותן לכל אותם הצעירים שם בחוץ שמנסים לבלוט ברשתות החברתיות ובכל זאת אין להם מספיק כסף כדי לקדם את עצמם בקידומי פייסבוק כאלו ואחרים?

וינס: קודם כל אתה חייב להיות ברור לגבי מה שאתה מאמין בו. האנשים שבד”כ יש להם כמות עוקבים גבוהה הם בד”כ האנשים שאתה או תאהב או תשנא. אז אתה חייב להיות בעל אומץ ולהגיד מה שאתה מתכוון ומרגיש. יותר מידי אנשים פיטנס מפחדים להגיד מה הם מתכוונים או שהם פשוט לא ממש ברורים עם עצמם לגבי מה הם באמת רוצים ובמה הם מאמינים.

הייתה תקופה בא דיברתי על זה שאפשר לבנות מסת שריר עם משקלי נוצה ורבים צחקו עלי, אך יחד עם זאת קיבלתי הרבה אימיילים מאנשים שאמרו לי שהלוואי והם היו רואים את הסרטונים שלי לפני 20 שנים, משום שהיום הם סובלים מבעיות בכתפיים כי בעבר הם ניסו להתאמן כמו מפתחי גוף אגדיים.

אז לכל אותם הבחורים שמנסים לבלוט הייתי אומר דבר כזה:

אתם חייבים להישאר לטווח הרחוק וזוהי הדרך היחידה. זהו מרתון ולא ספרינט וחשוב מאוד שתעשו משהו שאתם אוהבים ומלאי תשוקה לעשות משום שכשהדברים לא ילכו בדיוק כמו שאתם רוצים אתם בכל זאת תמשיכו לדחוף את עצמכם ולא לוותר.

אז אתם חייבים להבין מה המטרה שלכם ומה הסיבה שאתם עושים את מה שאתם עושים משום שאם לא אתם לא תהיו באזור יותר מ 3-5 שנים. בנוסף אתם רוצים לוודא שאתם הולכים לאירועים, מכירים אנשים חדשים, יוצרים ערך לאנשים אחרים ובונים יחסים.

לידור: איך אתה יכול להמשיך לשמור על הכל מבלי שכל הסחות הדעת יפריעו לך?

וינס: קודם כל זה חשוב שתהיה ערני לזה ושתהיה בסדר עם זה. יום שיגרתי שלי יתחיל עם משימות מהירות שאני צריך לסיים כמו לבור על מיילים ואני אתן לזה שעה. לאחר מכן אני עובד למשימות החשובות ביותר שיש לי לבצע, כמו לעבוד על פרוייקטים חדשים, שיתופי פעולה ואתן לזה עוד 3-4 שעות מהיום שלי. לאחר מכן אני נכנס ל”מצב עבודה”, דבר שלוקח עוד איזה שעה מהיום שלי וזה בד”כ הלוז שלי מיום שני-שישי.

לידור: אילו 3 תוספים הם ברשימת ה-3 תוספים הטובים ביותר שלך?

וינס: קריאטין, בטא- אלאנין וקפאין משום שבכל אלו יש מספיק מידע מדעי מאחוריהם. אז הייתי מתחיל עם שלושת התוספים האלו ומשם בודק אפשרויות אחרות.

לידור: שאלה אחרונה שאני תמיד אוהב לשאול את המרואיינים שלי, איזה מורשת היית רוצה להשאיר הרבה אחרי שלא תהיה כאן?

וינס: אני חושב שהדבר החשוב ביותר בשבילי יהיה לדעת שהייתי אבא נוכח. בכל הקשור לרשתות החברתיות הייתי אומר שהוא היה אמיתי, הוא גרם להרבה אימפקט ולמרות שהרבה “תקפו” אותו בתעשיית הכושר הוא עדיין זרח ולעולם לא נכנע.

אתם יכולים למצוא את וינס דל מונטה:

http://www.vincedelmontefitness.com/blog/

וברשתות החברתיות:

Youtube: https://www.youtube.com/user/vincedelmonte

Facebook: https://www.facebook.com/vincedelmontelivelargetv

Instagram: https://www.instagram.com/vincedelmonte/

twitter: https://twitter.com/vincedelmonte

 

 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:

Image result for lidor dayan


מוכנים לקחת את הגוף שלכם לשלב הבא?!

הירשמו עוד היום לקורס:

THE NEW YOU


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את המדריך השלם לצום לסירוגין!

ובנוסף, טיפים, עצות ואינפורמציה ששווה לכם לדעת!

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment