3 הטעויות השכיחות ביותר בירידה בשומן וכיצד להימנע מהם

3 הטעויות השכיחות ביותר בירידה בשומן וכיצד להימנע מהם

אנחנו חיים בחברה בה רוב האנשים רוצים הכל עכשיו. הרבה אנשים חסרי סבלנות ורוצים את הגוף החטוב ביותר, את הכסף, את העבודה, הכי מהר שאפשר. דבר שגורם להם לחזור להרגלים הקודמים שלהם מהר מאוד משום שהם מנסים “קיצורי דרך”.

אז בכדי לרדת מהר יותר באחוזי השומן רוב האנשים ינסו ללכת בגישה אקסטרימית בה הם אוכלים מעט מאוד קלוריות ועושים שעות על גבי שעות של אירובי. ברוב המקרים האנשים שעושים את זה בדרך הזו רק גורמים לעצמם יותר נזק שמתבטא בעליה חזרה במשקל ואפילו למשקל גבוה יותר ממה שהתחילו.

אז 3 הטעויות שנוכחתי לראות כהכי שכיחות אצל אנשים הם: 

1. דיאטת הציפור

אני קורא לזה בכוונה ” דיאטת הציפור” משום שהכמויות בסוג זה של הדיאטות הם ממש כמו של ציפור. כאשר אתה מדלל את כמות הקלוריות שלך בצורה דרסטית, זה מצריך ממך המון יכולות מנטליות כדי לשלוט בהתקפי הרעב שלך. דבר שרוב האנשים נופלים בו לכן אחרי תקופה מסוימת רוב האנשים “מתפוצצים” ופשוט אוכלים המון, דבר שגורם להם להשמין חזרה.

אז אולי דיאטות מהירות יעזרו לך לרדת במשקל ובאחוזי השומן מהר יותר אבל יחד עם זאת בוא לא נשכח את רקמת השריר שתאבד. דבר שישאיר אותך במראה ה”שמן-רזה”.

כשאתה נמצא במאזן קלורי שלילי של מעל ל 25%, אתה מסכן את מסת השריר שלך יותר. בכדי למנוע זאת תוודא שאתה במאזן קלורי שלילי של בין 20-25%, וחשוב שתיקח את הזמן שלך.

תוכל להשתמש בתכנית החדשה שלי THE NEW YOU בכדי להשיג את התוצאות שאתה רוצה בגישה אגרסיבית אך לא ברמה גבוהה מידי שתגרום לך לסיכון בריאותי.

2. דיאטה גבוהה מידי בחלבון/ נמוכה מידי בפחמימה ושומן

עוד טעות שמאוד נפוצה היא להיות בדיאטה דלה מאוד של פחמימות ושומנים או לאכול כמות גבוהה מידי של חלבון. כמובן שזוהי טעות משום שבכדי לרדת במשקל ובאחוזי השומן החוק הראשון זה להיות במאזן קלורי שלילי ואם תאכל פחות קלוריות ממה שהגוף שלך שורף אתה תרד במשקל וכך גם ההיפך.

אם תאכל מעט מאוד פחמימות ושומנים אתה תרגיש חלש יותר, עייף יותר, וזה יעלה את הסיכון לשיבוש בתפקוד ההורמונלי שלך. הפתרון לכך זה סידור אבות המזון בצורה האופטימלית ביותר לך ולמטרות שלך.

דוגמא לכך:

חלבון: 25-30%

שומן: 25-30%

פחמימה: 40-50%

דוגמא כזו תעזור לך לשמור על רמה מאוזנת של חלבון, פחמימה ושומן וזה נותן לך את הגמישות לשחק עם יחס אבות המזון בכל יום.

עוד דבר שחשוב לי לציין זה שהרבה אנשים חושבים שאם הם יפסיקו לאכול מאכלים מסוימים זה יעזור להם לרדת יותר במשקל.

” ממחר אני מפסיק לאכול לחם”

” אני לא אוכל יותר ג’אנק פוד”

שלא תתבלבלו, אני בעד לאכול אוכל בריא ומזין וזה מאוד חשוב שהגוף שלנו יקבל מספיק וויטמינים ומינרלים בכדי לתפקד כמו שצריך אך בואו לא נשכח שכחלק מהנאות החיים אנחנו עדיין רוצים ליהנות ממאכלים שאנחנו אוהבים מידי פעם. אין סיבה שלא תגיעו למטרות הגופניות שלכם בזמן שאתם נהנים ממאכלים שאתם אוהבים. זכרו שהכל עניין של כמות.

אני ממליץ לשמור על יחס 80/20 בו 80% מהצריכה הקלורית היומית שלכם מגיעה ממאכלים בריאים ומזינים ו20% מהסך הקלורי שלכם למאכלים שאתם אוהבים. כך תוכלו להמשיך להנות ממאכלים שאתם אוהבים מבלי שזה יפריע לחיטוב הגוף שלכם.

3. עושים הרבה תרגילים והמון שעות של אירובי

הרבה אנשים שנמצאים בחדרי הכושר עושים את הטעות של לעשות המון תרגילים והרבה שעות שבועיות של אירובי. אם לא מספיק הסטרס שהגוף מקבל כאשר הוא אוכל מעט מאוד קלוריות אז הוספה של עוד אירובי לא תועיל ואף תעלה את רמת הלחץ על הגוף שלהם.

ירידה במשקל מצריכה מאזן קלורי שלילי כך שאירובי אמנם כלי, אבל הוא לא צריך להוות מוקד עיקרי כשאתם מנסים לרדת באחוזי השומן ובמשקל. בנוסף הרבה אנשים, במיוחד גברים, חושבים שהם צריכים להתאמן 6 אימוני כוח בשבוע למשך שעתיים לפחות בכדי להשיג את התוצאות שלהם בצורה מהירה יותר. דבר שהוא ממש לא נכון ורק גורם לגוף להיות ב”אימון יתר”.

אופטימלי יהיה לשמור על בין 3-5 אימוני כוח בשבוע ופעילות אירובית של בין 1-2 שעות בשבוע. זה יחד עם מאזן קלורי שלילי לתקופת זמן של בין 8-12 שבועות לפחות, יביא אותך לתוצאות מעבר למה שציפית.

אנשים מנסים להקשות על עצמם כשמדובר בירידה במשקל, וסמוך עלי, עברתי כל חיטוב אפשרי.

ניסיתי דיאטות דלות מאוד בפחמימה, התאמנתי 6 פעמים בשבוע למשך שעתיים, הייתי עושה ימי צ’יטים שלמים, ניסיתי לאכול הרבה שומן ולהימנע מפחמימות כמה שאפשר, הגעתי למצב בו אכלתי קופסא שלמה של טחינה בבת אחת כי הגוף שלי היה כ”כ בחוסר! כל דבר שעולה לך לראש- ניסיתי.

אז אני יודע כבר על בשרי מזה לנסות לרדת באחוזי השומן ולהרוס את הגוף שלך למצב שאין לך כוחות להתאמן, אין לך חשק לכלום, אתה עצבני יותר, רעב יותר, חלש יותר, ולכן חשוב לי שאנשים לא יעברו את זה גם.

ברגע שהתחלתי להשתמש בגישת הצום לסירוגין חיטוב נהיה בהרבה יותר פשוט וקל.

הוא עזר לי להמשיך לאכול ארוחות גדולות יותר, להתחזק יותר מאימון לאימון ולשמור על אחוזי שומן נמוכים מבלי לנסות לאכול 5-6 ארוחות ביום כל 2-3 שעות. ואם זה לא מספיק, רמות האנרגיה שלי, הפוקוס המנטלי שלי גם הוא השתפר. 

לסיכום 

אם תיישם את הדברים הרשומים כאן ותמנע מלעשות את הטעויות הנפוצות האלו, תראה שתמשיך לחטב את הגוף שלך מבלי שזה יהפך להיות מוקד עיקרי בחיים שלך ומבלי שזה יהיה מעמסה וקושי. 

מה דעתכם על המאמר

“3 הטעויות השכיחות ביותר בירידה בשומן וכיצד להימנע מהם”?

האם יש משהו נוסף שתרצו להוסיף או לשאול? 

אשמח לדעת, בתגובות שלמטה. 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:


מנסה לחטב את הגוף ולא ממש יודע איפה להתחיל?!

הירשם עוד היום לקורס:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment