ראיון עם שי אלנקרי- כיצד להיות מנהיג טוב יותר כלפי עצמך ולאחרים

בראיון של היום התארח חבר מאוד יקר לי, שי אלנקרי.

לאלו שלא מכירים את שי, מעבר להיותו פריק של ספורט, יזם, יוצר וחולם, הוא איש כושר גופני מכף רגל ועד ראש. ב-16 שנותיו בתחום הכושר בישראל ניתנה לו הזכות לקום בכל בוקר ולדעת שבאמצעות השליחות שלו הוא מצליח. מצליח לעודד, לדרבן ולדעת במאות אלפי אנשים בישראל בדרך לבריאות טובה יותר ואושר מעדי באמצעות ספורט. הוא פרסם למעלה מ-300 כתבות בנושא כושר, הקים את אתר וקהילת כושר ישראל ומייסד ומנכ”ל רשת קונספט, רשת סטודיו בוטיק לאימוני כושר ייחודיים המובילה אנשים לאושר והצלחה בחיים באמצעות ספורט.

אז הכנתי רשימה של השאלות העיקריות ששאלתי את שי ואת המענה של שי לכל שאלה.

תהנו!

לידור: מה לדעתך המרכיבים העיקריים של מנהיג?

שי: בראש ובראשונה זה לדעת מה ה”למה” שלך. הלמה זה הדבר המאוד עמוק שבגללו אתה תעשה את מה שאתה עושה. אם ניקח לדוגמא 2 מאמני כושר, לאחד ה”למה” יהיה כסף בעוד שלשני זו תהיה השליחות שלו להוביל אנשים לבריאות טובה יותר ולכושר גופני טוב יותר. ככל שה”למה” חזק יותר, זו נקודת פתיחה שכל מנהיג טוב חייב שיהיה לו.

שנית, מנהיג צריך לדעת לתכנן. לתכנן לטווח הארוך ולטווח הקצר. אם אנחנו מדברים על המאמן שמנהיג את המתאמן שלו, תמונת החזון בתיאום הציפיות המשותפות יהיה מה אנחנו רוצים להשיג כתוצאה מהספורט(לרדת במשקל, לחטב את הגוף, להגדיל מסת שריר). ברגע שיודעים את זה אפשר לייצר עוד תמונה ולפרק אותה לגורמים בדרך להגעה ל”חזון” הגדול. ככה שאם לוגמא אישה צריכה לרדת 20 ק”ג, מנהיג טוב צריך לדעת לפרק את ה 20 ק”ג ליעדים קטנים יותר ( חודשים, שבועות).

לידור: מה אתה עושה כאשר אתה יודע שאתה צריך לעשות משהו ובכל זאת אתה לא עושה את זה?!

שי: מנהיג טוב צריך לדעת לשנות את המצב הרגשי שלו בשנייה! ככל שנשקע בהרגשה שלילית לא טובה כך יהיה לנו קשה יותר לצאת מזה. אישית, ספורט תמיד היה לי התרופה לכך. בין אם זה הים, הגלישה, הריצות. יש כאלו שלא יצטרכו את זה ואפילו רק שמיעה של מוסיקה תעזור להם. דבר נוסף זה להשתמש בתנועות גוף שיוציאו אותך מה”מצב” הפחות טוב.

לידור: מה אתה חושב על הורים שלא מייחסים חשיבות לתזונה של הילדים שלהם? ואיך התזונה הבריאה משפיעה על הילדים שלך?

 שי: גנדי הגדול אמר פעם: ” תהיה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם”. רוב ההורים היום אומרים לילדים שלהם מה לא לעשות, מה מותר ומה אסור. אני מאמין בלהנהיג את הילדים. רוב ההורים שאומרים לילדים שלהם לעשות ספורט, לאכול בריא יותר, לא עושים את זה בעצמם. לא צריך להוציא את כל הממתקים מהבית כדי להראות לילד מה מותר ומה אסור, כל מה שצריך לעשות הוא בעצם להראות לילד שלך שאתה בעצמך אוכל בריא, מתאמן, ורק אז הילד יתחיל לעשות גם.

דוגמה אישית היא מעל לכל, אם אתה לא מהווה דוגמה לילדים שלך ולא עושה את מה שאתה מצפה מהילדים שלך לעשות אז אל תצפה מהם לעשות גם.

לידור: כיצד ממשיכים לצעד הבא לאחר שהשגת משהו שרצית ושומרים על ה”להבה בוערת”?

שי: כל עוד אני יודע שיש מישהו שם שקיבל השראה ממני או מהצוות שלי וזה גרם לו לשינוי כזה או אחר זה מניע אותי מלהמשיך לעשות עוד. אם אתה מאבד מהמוטיבציה כדאי שתחדד לעצמך מי אתה ויותר מזה, תחדד שוב את ה”למה” שלך.

הכל נמצא ב”קופסא” הזו שנקראת המוח שלנו. איך שנפרש את הדברים, ככה אנחנו נחיה. אם נחיה בתפיסה של חוסר ועוני אז נחיה בצורה פחדנית בעוד שאם נחיה בתפיסה של שפע ושתמיד יש מקום לכולם אז נזכה לחיות באיכות חיים גבוהה מאוד.

דבר נוסף זה נתינה, ככל שניתן יותר מעצמנו מבלי לרצות לקבל בחזרה, נקבל בהרבה יותר.

לידור: אני מכיר אותך כאדם מאוד חייכן ולבבי, האם זה משהו שתמיד היה בך או שהטמעת אותו בך?

שי: ככל שהתבגרתי הטמעתי את זה בי יותר, בפרט בעבודה עם אנשים. ידעתי שעבודה מול אנשים עם חיוך, גורמת להם לחייך בחזרה. חיוך עוזר לאינטראקציה טובה יותר עם אנשים. עשו מחקר בארה”ב ומצאו שהאדם הממוצע מחייך בפעם הראשונה ב 11:06! לכן אני תמיד ממליץ להתחיל את היום עם כושר, תזוזה! משום שאין סיכוי שלאחר שהתאמנתם בבוקר לא תחייכו.

לידור: אילו 3 ספרים היית ממליץ לנו לקרוא?

שי:

  1. אבא עשיר אבא עני/ רוברט קיוסאקי
  2. גלה את ייעודך/ רובין שארמה
  3. אסטרטגיית האוקיינוס הכחול

ואני חייב להוסיף עוד ספר אחד והוא “כוחו של הרגע” של א.קרטול.

לידור: איזו מורשת שי אלנקרי ישאיר ביום שהוא “יחזיר ציוד”?

שי: המורשת שלי היא שמיליוני ישראלים עוסקים בפעילות גופנית, נהנים ממנה בדרך כזו או אחרת ושלי היה חלק נכבד בזה.

ניתן למצוא את שי אלנקרי ב:
 
instagram: shai elancry
 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:

Image result for lidor dayan


מוכנים לקחת את הגוף שלכם לשלב הבא?!

הירשמו עוד היום לקורס:

THE NEW YOU


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את המדריך השלם לצום לסירוגין!

ובנוסף, טיפים, עצות ואינפורמציה ששווה לכם לדעת!

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment