ראיון עם פאול ריבלה על אימונים בגיל 40

אז בפודקאסט של היום היה לי הכבוד לראיין את אחד ממאמני הכושר המכובדים בארה”ב ושמו פאול רבילה!

פאול רבילה הוא מייסד האתר www.prophysique.com

הוא החל להתחרות בשנת 2008 וזכה במקום הראשון ב 2008 ב NPC MID FLORIDA .

אז רשמתי לכם קצת סיכום מהשיחה שהייתה לי איתו.

תהנו!

לידור: איך התחלת בכלל עם פיטנס?

פאול: למעשה התחלתי עם פיטנס מאז שהייתי צעיר. רוב החיים שלי התעסקתי בספורט, בייסבול וכו’ וכשגדלתי התחלתי להתעניין מאוד בבניית גוף.

לידור: מתי התחלת להפוך את זה לקריירה ולא רק כתחביב?

פאול: לפני כ 4-5 שנים. באותו הזמן לא ממש היה אונליין קואוצ’ין ככה שהקריירה הנוכחית שלי לא הייתה קיימת אז. מה שבאמת גרם לי להתחיל לפתח קריירה מזה היו האנשים בתעשייה שהיו סביבי שהציעו לי להתחיל בזה, ביניהם המאמן שלי, ליין נורטון שנחשב לאחד המאמנים הטובים ביותר שקיימים.

לידור: הרבה אנשים לא ממש מאמינים בייעוצים אונליין. הם מעדיפים אימונים אישיים 1-1. מה היית מציע לאנשים הללו?

פאול: בסופו של דבר כל אחד שונה ואין יותר טוב מהשני. לאחד, אימוני כושר 1-1 יהיה נוח יותר בעוד שלאחר זה יהיה ייעוצים אונליין. אישית אני נהנה בהרבה יותר לעבוד עם לקוחות אונליין. בעבר היית צריך לשכנע אנשים לעבוד איתך אונליין. היום כל מה שאתה רק צריך לעשות זה רק להראות להם שאתה יודע לבצע את העבודה.

לידור: ללא ספק אתה בשייפ מצוין ואתה בן 41! אני רואה הרבה אנשים מבוגרים יותר שאומרים ” עד שאתה לא תתחתן ולא יהיו לך ילדים אתה לא תבין, אין לי זמן להתאמן” או ” חילוף החומרים שלי נמוך יותר משלך, כשהייתי בגילך הייתי אריה!” מה היית מציע לאנשים כאלו שמאוד עסוקים ביום יום, נשואים ובעלי לוז עמוס?

פאול: אז גם אני נשוי, ויש לי בן, וכן זה אכן אתגר אני מסכים מאוד. אבל בסופו של דבר זה הכל עניין של סדרי עדיפויות. תמיד הייתי אובססיבי לאימונים. כל מי שמכיר אותי יודע שהתשוקה שלי למכון הייתה גם לפני שהתחלתי לעבוד, אחרי שהתחלתי, בזמן שהייתי במכללה וגם עכשיו כשאני נשוי וכשאני בן 41. ככל שאנשים מתבגרים יותר, סדרי העדיפויות שלהם משתנים, כן זה יכול להיות קשה אבל אם זה בראש סדר העדיפויות שלך אז אתה תמצא את הדרך לבצע זאת.

בכל הקשור לחילוף החומרים, כן אכן זו עובדה שחילוף החומרים שלנו יורד עם הזמן אבל הוא לא יורד לרמה שתעלה באחוזי השומן בגלל שאתה אוכל ומתאמן אותו הדבר. כל עוד אתה מחויב לשמור על כושר- אתה תמצא את הדרך לשלב את זה לאורך החיים שלך.

לדעתי זהו פשוט תירוץ להשתמש בגיל שלך למה אתה לא יכול להתאמן. אז נכון שיש אתגרים וקשיים בדרך, אבל אם זה חשוב לך מספיק אתה תמצא את הדרך, אם לא, אתה תמצא תירוץ.

לידור: מה לדעתך הדרך הפשוטה ביותר לאנשים שרק מתחילים להיכנס לכושר כדי שיוכלו לעקוב טוב יותר אחר האוכל שלהם ולקבל מומנטום חיובי מההתחלה?

פאול: בגלל שהטכנולוגיה היום כ”כ מפותחת כל מה שאתה צריך זה להשתמש באפליקציה ולהזין את מה שאתה אוכל שם. להיות מודע זה מאוד חשוב וברגע שאנשים מודעים למה הם אוכלים ולכמות שהם אוכלים זה נעשה בהרבה יותר קל למעקב.

ברגע שאתה מתחיל לעקוב ולהיות מודע יותר, גם אם תאכל 5 משולשי פיצה ביום, ברגע שאתה מודע לכמות הקלוריות היומית שלך וליחס אבות המזון, אתה יכול להתחיל לשחק עם אבות המזון שאתה אוכל ( בעיקר פחמימה ושומן).

לידור: כמה קלוריות באמת צריך כדי לשבש שבוע שלם של דיאטה לחיטוב הגוף?

פאול: לאחד שאוכל 1000 קלוריות ביום זה יהיה בהרבה פחות מאשר לאחד שצריך 2000 קלוריות ביום. אתה תמיד צריך שתהיה לך תכנית קדימה, מטרה ברורה, אבל אם אתה הולך לשבש בתכנית שלך, אז כדאי שתמצא תכנית אחרת שתצליח לדבוק בא. כמאמן בגישת ה”דיאטה הגמישה” אני יגיד כך: אני לא מצפה מהלקוחות שלי להגיע לכמות אבות המזון המדויקים שלהם בכל יום. מה שאני כן רוצה זה שהם ידעו לדעת לשחק נכון עם אבות המזון בהתאם ליום שלהם.

אז לאדם שאוכל פי 2-3 ממה שהוא אמור לאכול כל השבוע, הוא אכן יכול להרוס את ההתקדמות שלו בשבוע שלאחר מכן. אבל אם מדובר מכמות נמוכה של קלוריות הוא עדיין יוכל להמשיך לראות ירידה תקינה.

דרך נוספת שאפשר להשתמש בא היא ” שמירת קלוריות”, בא אתה יודע שיש לך אירוע קרוב השבוע אז אתה מדלל מעט בכמות הקלוריות שלך בכל יום, נניח והורדת 5 גרם של פחמימה בכל יום, יצא שאפשרת לעצמך לאכול אקסטרה של 30 גרם פחמימה לאירוע הזה.אז ניתן להשתמש ב “שמירת קלוריות” או לשמור על גישה גמישה לאחר הימים של האירוע בהם תאכל מעט פחות במידה ואכלת יותר מידי באירוע.

לידור: כיצד אפשר לרדת לאחוזי שומן נמוכים מאוד באופן טבעי ( מתחת ל5-6%)?

פאול: אתה עובד קשה מאוד בשביל זה. כן זה אכן מאוד קשה, זה לא מקום שקל להיות בו, אבל אתה חייב שתהיה לך התמונה הוויזואלית שאתה רוצה להראות כדי להמשיך ולא לוותר לעצמך. רוב האנשים לא ממש מחפשים להגיע לשם, מה גם שזה לא ממש בריא לשמירה אלא אם כן יש לך אירוע ו צילומים או תחרות שאתה מתכונן אליה.

לידור: כיצד אפשר להימנע מהתקפי רעב לאחר חיטוב ארוך?

פאול: ברגע שאתה מגיע לנקודה הזו חילוף החומרים שלך נעשה איטי יותר, אפילו מספר ימים בודדים יכולים לגרום לך לאגור שומן מהר מאוד.

אני אוהב ללמד את האנשים שלי ולתת להם את ההבנה של מה יכול לקרות אם הם יאכלו יותר מידי. אם לדוגמא לבחור יש צילומים אז להשתמש בדיאטה הפוכה יכול לעזור אך אם מדובר במפתח גוף שלא ממש הולך להתחרות לכמה שנים טובות, אכילה של יותר קלוריות ועליה באחוזי השומן לא ממש יהוו בעיה. אז אתה תמיד רוצה להכין את עצמך פסיכולוגית לתקופה שתבוא לאחר מכן.

לידור: כיצד אפשר להגביר את רמת הטסטוסטרון בצורה טבעית לדעתך? משום ששנינו יודעים שכל התוספים של הגברת הטסטוסטרון הם בזבוז של כסף.

פאול: דרך אכילה בריאה ואימונים קשים. מה גם שהרבה מחקרים מראים שאימונים כבדים לפלג הגוף התחתון נראים כמעלים ברמת הטסטוסטרון. זה גם יכול להיות קשור לאחוזי השומן שיש לך. ברגע שאחוזי השומן שלך במצב תקין (10-15%) שומן אתה תראה שרמות ההורמונים כולל טסטוסטרון חוזרים לרמה נורמלית. הייתי מציע לקחת קצת זמן בין תחרות לתחרות ולא להישאר על אחוזי שומן נמוכים מידי לאורך זמן משום שזה יכול מאוד להשפיע על החיים הפרטיים שלך, החברתיים שלך ועל רמות האנרגיה שלך.

לידור: מה לדעתך טוב יותר… עליה נקייה או עלייה מלוכלכת במסה?

פאול: זה תלוי איפה אתה עכשיו ומהי נקודת ההתחלה שלך ומה המטרות שלך. עשיתי את שניהם, עליתי המון באחוזי השומן כדי שאוכל להיות חזק יותר אך בנקודה שאני נמצא בא היום בחיים, אני לא מעוניין להיות 20% שומן אז אאלץ ללכת עם הגישה של עליה נקייה.

לידור: האם אפשר לעלות במסת השריר כאשר אתה על 15% ומעלה?

פאול: בוודאי, אתה תתאושש מהר יותר והאימונים שלך יכולים להיות חזקים יותר. להיות על 15-20% שומן סביר להניח שלא יגרום לך להיות עם כרס אבל אם תעלה מעל ל 25% שומן תהיה בטוח שתהיה לך בטן עגולה.

אז נכון שזה קשה יותר לראות עליה במסת השריר כאשר אתה על 15-20% שומן אבל אם אתה ממשיך להתקדם תוכל לראות תוצאות גם מזה. הרבה אנשים רוצים להגיע למספר מסוים במשקל שלהם כאשר הם עולים במסה, ואין שום דבר רע בזה כל עוד הם מבינים שזה שהם עולים מהר במשקל לא אומר שהם מעלים במסת השריר ושגדילה במסת השריר ברמה טבעית זה דבר שלוקח שנים לפתח.

לידור: מה אתה חושב על הגישה של”NO PAIN NO GAIN”? שאני חייב להרוג את עצמי בחדר הכושר, להזיע, להרגיש את השריפה ואת הפאמפ! האם אלו אינדיקטורים לאימון טוב?

פאול: יש אלמנט פסיכולוגי באימונים, ככה שאתה רוצה להרגיש שאתה באמת ממצא את האימון שלך. להרגיש את השריפה, להתנשף, להזיע, כל אלו הם אינדיקטור שהתאמנת קשה אבל כמתאמנים מתקדמים ומתאמנים מתקדמים מאוד אנחנו מבינים מה הכי חשוב ( עצימות האימון, איכות האימון והתדמה).

אז כן בתקופות מסוימות יש יתרון לדחיפה חזקה יותר בחדר הכושר אך חשוב להבין את המטרות שלך. אם המטרה שלך היא להיות מפתח גוף, פאור ליפר, קרוספיטר וכו’, תכנית האימונים צריכה להיות ספציפית למטרות האלו.

לידור: איזו מורשת היית רוצה להשאיר הרבה אחרי שלא תהיה כאן?

פאול: דבר ראשון והכי חשוב זה להיות אבא, בן ובעל טוב. לדעת שהייתי טוב כלפי הסובבים אותי.

דבר שני זה שאני יכולתי לקחת את התשוקה שלי ולעזור לאנשים אחרים עם תשוקה דומה לשלי.

הייתי שמח לדעת שאנשים נעזרו בי, בין אם זה בעבודה איתי, או להיות סביבי. אני לוקח את זה מאוד ברצינות ואני מנסה תמיד לתת יותר מאשר אני לוקח ופשוט הייתי רוצה להיזכר כמישהו שנתן מעבר למצופה.

ניתן למצוא את פאול ריברה ב: 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:

Image result for lidor dayan


מוכנים לקחת את הגוף שלכם לשלב הבא?!

הירשמו עוד היום לקורס:

THE NEW YOU


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את המדריך השלם לצום לסירוגין!

ובנוסף, טיפים, עצות ואינפורמציה ששווה לכם לדעת!

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment