ראיון עם עומר סימן טוב על איך הוא הצליח לייצר הכנסה של 100 אלף ש”ח בפחות משלושה חודשים

לידור: אז איך הכל התחיל?

עומר: התחלתי במכירות בגיל 7. זו הייתה בעצם הפעם הראשונה שעשיתי מכירה.זה היה ביום העצמאות, שנת 1993, הייתה לי חבילה של 20 זיקוקים ומה שקרה זה שהשתמשתי בכל הזיקוקים ונשארו לי רק 2.

התביישתי ללכת לאמא שלי ולבקש ממנה שתקנה לי עוד, וזה הכריח אתי להיות יצירתי, אז עמדתי ברחוב ומכרתי את 2 הזיקוקים האחרונים שהיו לי במחיר המלא של החבילה. לקחתי את הכסף וקניתי לעצמי חבילה חדשה. שם בעצם הבנתי שהיכולת שלנו למכור זה הדבר שהכי יכול לקדם אותנו בחיים האלה.

לידור: איך אתה מגיע למצב של ” זהו! זה חייב להשתנות!” ?

עומר: היו לי כמה רגעים כאלה בחיים אבל הרגע מפנה הכי גדול שהיה לי היה בגיל 27. זה היה הרגע הכי קריטי בחיים שלי בגלל שברגע הזה הפסקתי לעשן סמים. וזה בעצם מה שמנע ממני להגיע לנקודה הבאה, ברגע שהפסקתי עם זה החיים שלי השתנו.

לידור: מה גרם לך בכלל להתחיל עם סמים?

עומר: אתה יודע, בד”כ נהוג אחרי הצבא לצאת ולהסתובב ברחבי העולם ולטייל. חלק מזה זה גם העישון. אלה שלא נזהרים יכולים למצוא את עצמם כמכורים שנה אחרי שנה. אישית, מצאתי את עצמי לאחר עשור שאני עדיין ממשיך לעשן.

אז כן אני יודע למכור, כן אני יודע לעשות כסף, אבל אני עדיין לא מתרומם. היו לי יכולות אבל היכולות האלו לא נוצלו בגלל שהיה משהו שמנע ממני ללכת לנקודה הבאה שרציתי ללכת אליה. שזה היה בעצם להגיע לחיסכון של 100 אלף דולר בבנק. ותמיד הייתי קרוב אבל כל פעם הייתי עושה צעד אחד קדימה ושתיים אחורה.

אז קודם כל הזיהוי והמודעות שאני חייב להיפטר מההרגלים הרעים הוא הצעד הראשון. וההבנה שאם אני רוצה לעשות משהו שהוא מעבר ל”נורמה” אני חייב להיפטר מהרגלים רעים.

לידור: בד”כ זה הסיפור שיש לנו בראש לגבי משהו שאנחנו רוצים. אז איך באמת יוצאים מהמנטליות הזו של כסף? כי הרבה מאוד אנשים מפחדים מהמילה “כסף” ובתת מודע שלנו אנחנו לא ממש מאמינים שאנחנו מסוגלים לייצר יותר. איך מגיעים לSHIFT  הזה ומגיעים להבנה שאני כן שווה יותר ואני באמת מאמין שאני הולך לקחת את עצמי לנקודה הבאה?

עומר: זה הכל מתחיל בחינוך. כולנו חונכנו להסתפק במועט ולא לכוון יותר מידי גבוה.

השלב הראשון הוא באמת להיות מודע שאתה שווה יותר ולחנך את עצמך על בסיס יומי. ( קריאת ספרים/ סרטונים או כל דרך אחרת). באיזשהו שלב המודעות שלך תגדל וככל שהמודעות שלי גדלה הגעתי להבנה שאני מסוגל ליותר.

ברגע שאתה יוצא מהמחסום ועלית רמה ועשית יותר והרחבת את המודעות שלך, אתה בעצם מקבל פידבק חיובי מעצמך שאומר ” וואו! אם עשיתי את זה, מה עוד אני מסוגל לעשות?!”

רוב המצבים שלי בחיים הם בעצם למידה ויישום וברגע שאנחנו מתחייבים ללמידה יישום אנחנו לא יכולים לטעות. מכוון שבטווח הקצר נעשה פה ושם טעויות אבל בטווח הארוך- אין מצב שאנחנו לא ננצח!

לידור: איך הצלחת לייצר הכנסה של 100 אלף דולר בפחות מחודשיים וחצי?!

עומר: קודם כל מבינים שזה המספר שאני רוצה לעשות, שזו המטרה שלי. לכל אחד יש את המטרות והיעדים שהוא מציב לעצמו, אישית 100 אלף דולר הייתה המטרה שתמיד שאפתי אליה באותה תקופה.

לידור: ומה עצר אותך?

עומר: אתן לך דוגמא, יש שרשרת של חולית הצלחה ובחוליות הללו בוא נגיד ויש 20 חוליות. נניח שיש לך 19 חוליות אך חסרה לך חוליה אחת- אכלת אותה!

החוליות הללו בעצם מסמלות תכונות אופי, הרגלים, צעדים שאתה לוקח, כישורי המנהיגות שלך, איך שאתה מנהל את הזמן, איך שאתה מתייחס לאנשים, איך שאתה מתייחס לעצמך, האם אתה מאורגן או לא מאורגן? אתה הולך לישון מאוחר? מוקדם?

ולי היו חסרות הרבה חוליות וככל שעבדתי על כל חוליה בנפרד, איכשהו הכל הצליח להתחבר לי.

אז אצלי זה התחיל מלהפסיק מהרגלים רעים ( עישון), לבזבז זמן על דברים לא חשובים, לשנות את צורת החשיבה שלי שהייתה ממש לא בריאה באותו הזמן, אנשים שהייתי מסתובב איתם.

לידור: אז הצבנו מטרה, הלכנו איתה עד הסוף והשגנו אותה. מה עושים כשמגיעים ליעד? כיצד באמת שומרים על המומנטום והרעב?

עומר: קודם כל יש לחגוג רגעים של נצחונות, אבל במקביל לא לשקוע יותר מידי בניצחון הזה ולבזבז עליו יותר ידי זמן. הכי חשוב שברגע שהגעתם ליעד- תציבו יעד חדש.

משום שאנחנו כבני אדם גדלים או מתים, אז חשוב לנו תמיד לגדול. לא נועדנו בשביל להסתפק במועט, יש מספיק בעולם הזה כדי לקבל כל מה שאנחנו צריכים בין אם זה כסף, חברים, אהבה וכו’.

לידור: מה לדעתך 3 המרכיבים החשובים ביותר להצלחה בעסקים?

עומר:

  1. מערכות לעסק- לדעת שצריך להיות לעסק יסודות ושהוא יוכל להיות מתופעל בלעדיי. אם אנחנו פותחים עסק בידיעה שהעסק לא יוכל לבוד בלעדינו, זה לא עסק. אתה בעצם עובד בשבילך אבל אתה עדיין עובד.
  2. העסקה של אנשים טובים ואיכותיים- כשאתה מעסיק אשים אתה בעצם מעסיק אנשים שהם השתקפות שלך. ברגע שאתה מעלה סטנדרטים, סוג האנשים שיעבדו אצלך יהיו שונים.
  3. ארגון ודרייב של מכירות– ללא מזומנים והכנסה העסק בסיכון לכן חשוב מאוד שיהיה כל הזמן תזרים של הכנסות כדי שהעסק ימשיך לגדול ולהתפתח.

לידור: כשאני אומר “כסף”, מה עובר לך בראש?

עומר: ביטחון כלכלי, אני יכול ללכת לאיפה שאני רוצה, מתי שאני רוצה ועם מי שאני רוצה. כסף הוא בעצם סמל, תחלופה של משהו בשביל משהו אחר.

רוב האנשים שמים את המנח “כסף” כאיזה אלוהים ובגלל זה הם לא משיגים את זה. הם רואים בכסף כמשהו שהוא בלתי ניתן להשגה. כסף הוא בסך הכל אמצעי להשיג משהו שאתה רוצה בחיים.

לכן חשוב שתהיה ספציפי ותבין בדיוק למה אתה רוצה את הכסף הזה משום שה”למה” ייתן לך בעצם את הדרייב להמשיך ולהשיג אותו.

לידור: כמומחה למכירות, מה לדעתך צריך כדי להיות מוכר טוב יותר?

עומר: אנשים אכן קונים ממקום רגשי אך לאחר מכן מצדיקים את זה עם השכל. כבעל עסק/ סוכן מכירות אתה צריך לדעת כמה אתה רוצה להרוויח. 10/20/50 אחוז יותר? צריך להיות מספר כי ללא מספר אי אפשר יהיה להכין תכנית.

ברגע שהגעת ליעד, תשאל את עצמך מה אני צריך לשפר או לשנות כדי להמשיך להגדיל את המכירות שלי?

וחשוב מאוד לזכור, שלא משה כמה קשה תעבוד, אם החשיבה שלך מקולקלת ואתה חושב לא טוב, בכיוון שלילי, הרסני, לא משנה מה תעשה ובאיזה טקטיקות תשתמש ואת מי תכיר, רוב הסיכויים שתפשל. זה באמת 80% פסיכולוגיה ורק 20% המכניקה.

אז אנחנו רוצים לשמור על ראש צלול, חיובי, תמיד להזין את המוח בדברים חיוביים, אנשים חיוביים, לדבר לעצמנו בצורה חיובית ותמיד לשים יד על ההדק.

אין לנו אפשרות לשלוט על העולם החיצוני אבל יש לנו 100% שליטה על איך אנחנו מסתכלים על הדברים ואיך אנחנו מגיבים למה שקורה סביבנו.

לידור: שאלה אחרונה והכי חשובה! איזו מורשת היית רוצה להשאיר אחרייך?

עומר: הייתי רוצה שיגידו שהבן אדם הזה עזר לי ועזר להמון אנשים להבין שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים בחיים האלה אם הם באמת יבינו את המשחק וכיצד לשלוט על המחשבה שלהם, ההתנהגות וההרגלים שלהם. זו המורשת שהייתי רוצה להשאיר.

ניתן למצוא את עומר באתר:

http://www.thericoromero.com/

וברשתות החברתיות: 

אינסטגרם

פייסבוק


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:

Image result for lidor dayan


מוכנים לקחת את הגוף שלכם לשלב הבא?!

הירשמו עוד היום לקורס:

THE NEW YOU


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את המדריך השלם לצום לסירוגין!

ובנוסף, טיפים, עצות ואינפורמציה ששווה לכם לדעת!

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment