ראיון עם דון שאול על כיצד להשתמש בפחדים כמצפן לחיים

 

היום בפודקאסט אירחתי את דון שאול!

למי שלא מכיר, דון הוא מומחה בקלירינג שזוהי בעצם שיטה להסרה של מטענים מתת המודע.

קיבצתי לכם את מה שאני ודון דיברנו כמאמר: 

תוכן עניינים:
1. סיפור אישי (1:30-6:09)
2. קלירינג וכיצד הוא יכול לעזור לנו לשנות את קו המחשבה שלנו (6:09-16:34)
3. כאב והנאה (16:34-21:10)
4. כיצד להתמודד עם פחדים (21:10-33:24)
5. המורשת של דון (33:24)
לידור: אז מי זה דון שאול וכיצד הכל התחיל? 
דון: אז קודם כל קוראים לי דון, אני מומחה בקלירינג, שזוהי בעצם שיטה שהבאתי לארץ להסרה של מטענים מתת המודע, כאבים מהעבר ובעזרתם אתה מצליח להסיר את השפעות המזיקות של כל הדברים שעברת ואתה מסוגל להבין מאיפה הפחדים והספקות שלך מגיעים וממש לטפל בזה. 
זה התחיל בגיל 7, בכללי תמיד הייתי ילד סקרן שאוהב ללמוד ולקרוא. אמא שלי מצאה לי מקום בחיפה ללמוד תקשורת עצמית, ביטחון עצמי ומאוד התלהבתי מזה ורציתי לדעת יותר אז בגיל 13 גרמתי להורים שלי לשלוח אותי לדרום אפריקה ללכת ללמוד את זה בצורה מקצועית. 
למדתי שם שנתיים ומשם טסתי לשודיה, דנמרק ואנגליה, ניהלתי צוותים, הכשרתי אנשים בזה. מדובר על תקופה של 5-6 שנים בחו”ל ואז החלטתי שאני רוצה להביא את זה ארצה. זה מאוד עניין אותי לעזור לאחרים כאן בארץ ישראל. ומשם כעיקרון זה גדל עוד ועוד. 
לידור: איך באמת קלירינג יכול לעזור לנו לעשות באמת את ה”SWITCH” הזה בראש? 
דון: זה לגמרי תהליך, זה לא משהו שיקרה בן רגע. לכולנו יש פחדים, רגשות בלתי רצויות, מחשבות שליליות, ספקות וחוסר ביטחון בדברים מסוימים. הקלירינג בעצם עוזר לך ע”י שיטה מיוחדת של זיכרון שבעזרתה ניתן לטפל בדברים שנמצאים מתחת למודעות שלנו שלמעשה מש השפיעו עלינו עד היום. זהו תהליך שנעשה בהכרה מלאה שבעזרתו ניתן להגיע לאזורים חבויים שעצרו ותקעו אותנו עד עכשיו. 
אם ניקח לדוגמא מחשבון ונחשב 1×1 מה נקבל? 1 כמובן. 
ומסתבר שהמוח שלנו בד”כ נוהג לחשוב בהיגיון אבל הרבה פעמים אנחנו לא נוהגים בהיגיון ולפעמים כשאנחנו מחשבים 1×1 אנחנו מקבלים 7. 
לדוגמא יש לנו התפרצויות זעם שאנחנו לא מבינים אותם או הרבה פעמים אנחנו מרגישים קפואים רגשית או שאנחנו ביישנים ולא מבינים למה. 
מסתבר שיש חלק בשכל שלנו שמשבש את ההיגיון שלנו. 
אם נחזור ל 1×1 כאשר אנחנו מקבלים 7 זאת משום שהלחצן של 7 לחוץ במחשבון. יש חלק בשכל שלנו שהוא נסתר ולמעשה הוא שולט על ההתנהגות שלנו ועל מה שאנחנו עושים ביום יום. והחלק הזה מורכב בעיקר מכל הדברים הכואבים והלא נעימים שעברנו בחיים. ברגע שאתה מצליח להתנקות ממנו אתה מצליח להיות בהרבה יותר חזק, אתה מצליח למצוא פתרונות, אתה תהיה היועץ הכי טוב של עצמך. 
לידור: האם הקלירינג תקף לכל דבר? לדוגמא לפחדים מכסף?
דון: קודם כל כל הפחדים הללו מגיעים מדברים שעברנו בחיים, מהסביבה שלנו, דברים ששמענו, דברים שההורים אמרו לנו. גם אם אנחנו לא מודעים להם. בד”כ אנשים שנשלטים ע”י הרגשות מרגישים מאוד רע כי אין להם שליטה על החיים שלהם. 
לידור: האם אנחנו צריכים לייצר המון כאב למקום הזה שאנחנו לא רוצים? 
דון: לא, להיפך, הרי המטרה שלנו בחיים היא לשרוד ולא רק לשרוד אלא לשרוד ברמה גבוהה של אושר, הישגים, עשייה והישרדות ברמה הכי נמוכה שלה היא כאב או מוות וכולנו מנסים להתרחק כמה שיותר מכאב ולהתקרב לעבר הנאה והמחשבה שלנו גם רוצה שנתרחק מכאב ונתקדם לעבר הנאה. 
הבעיה היא שיש איזשהו פאק בראש ( השבע הלחוץ) שהוא גורם לנו להרגיש יותר כאב ובאסה בחיים וברגע שזה נפתר אתה מסוגל ליהנות יותר בחיים. 
קלירינג מתחלק ל-2 קטגוריות: 
1. להסיר יכולת, להסיר “באגים” מהעבר
2. לשפר ולהעצים יכולות 
ביטחון עצמי זה לא משהו מולד, זהו דבר שאפשר לפתח ולבנות אותו עם הזמן.
לידור: איזה טיפים היית יכול לתת לאותם הבחורים שיש פחד מקהל או פחד מלהתחיל עם נשים?
דון: קודם כל לכולם יש את הפחד הזה. אני לדוגמא, כל פעם שאני הולך לעמוד על הבמה אני מתרגש. צריך להבין שזה נורמלי לפחד, זה בסדר להרגיש פחד, זה חלק מהקיום שלנו. השאלה היא מה אתה עושה. אצלי זה התחיל כאשר שיניתי את הגישה שלי לגביי פחד. מאז ומעולם ההורים שלנו נהגו להזהיר אותנו לגביי דברים מסוכנים כמו: ” אל תעשה ככה, אל תלך ללמוד פה, אל תדבר עם זרים וכו'”. זה לא אומר שהם לא הורים טובים כן? הם הורים מאוד דאגנים. מגיל צעיר מחנכים אותנו שכשמשהו מפחיד זה אומר שאנחנו צריכים להיזהר ממנו. אבל אני אומר שצריך לשנות את הגישה הזו. שברגע שמשהו מפחיד אותך זה כנראה הדבר הבא שאתה צריך לעשות. הפכתי את הפחד למצפן שלי ולמה שמוביל אותי. הפחד הוא שמכוון אותי לאן ללכת. אם זה מפחיד כנראה זה הדבר שאני צריך לעשות.
ההיגיון בזה הוא שכאשר אנחנו נמצאים באזור שרק נוח לנו, בתוך אזור שאנחנו עושים את אותם הדברים, נמצאים סביב אותם החברים, לא מתקדמים בחיים, אז אנחנו בעצם לא מפחדים משום דבר ואני קלטתי שרק כאשר אני מפחד, דברים מתחילים לזוז אצלי בחיים. רק שאני מפחד אני עומד “לחצות קו דמיוני” שעצר אותי עד היום.
דבר נוסף שהייתי רוצה להוסיף זה שהפחד לא משנה, מה שמשנה זה מה אתה עושה כשאתה מפחד והגעתי למסקנה שכאשר אתה מתחיל לעשות דברים גדולים בחיים שלך ( זוגיות, עסק, צבא) אתה מתחיל לעשות כל מיני דברים שמפחידים אותך והבנתי שאם אשנה את הגישה שלי בנוגע לזה ושכל פעם שאני מפחד ממשהו אני פשוט הולך ועושה אותו.
זה נשמע קשה, אכזרי, אבל החלטתי שאני פשוט עושה את זה! וכשעשיתי את זה קלטתי שה”שד” לא כזה גדול וקלטתי שאני בעצם מתחיל לרדוף אחרי דברים שמפחידים אותי, כאילו עולם תאתגר אותי! וככה אני מבין ששברתי את המחסום הזה שלי של עצמי.
אין דרך טובה לעשות את זה מאשר- לעשות את זה!
לחוות את הכישלון, התבוסה, הבאסה, וגם אם תיכשל, אז מה?! וכשאתה עושה את זה פעם, פעמיים, שלושה, אתה קולט שזה לא כזה נורא. אז אם אתה לא עושה קלירינג הדבר היחיד שהייתי מציע זה פשוט לדחוף את עצמך, לעשות את זה ולהבין שאם זה משהו שמפחיד אותך כנראה שזה מקור צרותייך וזה מה שאתה צריך לעשות. אזורים שאנחנו מפחדים מהם הם בד”כ האזורים שלא הולך לנו טוב בהם. הפתרון הוא לעולם לא לברוח מבעיה, אלא תמיד לתקוף אותה ולטפל בה. אם לא תשפר את עצמך ולא תשקיע בעצמך איך תגדל?!
לידור: איזו מורשת היית רוצה להשאיר אחרייך?
דון: הייתי רוצה להשאיר מורשת שסוף סוף נמצאה דרך למצוא פתרון לבעיות של המחשבה של החיים וזה מה שחשוב לי להשאיר אחריי.

ניתן למצוא את דון שאול באתר:

www.donschaul.co.il/

וברשתות החברתיות:

Youtube

Facebook

Snapchat

Instagram

 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:

Image result for lidor dayan


מוכנים לקחת את הגוף שלכם לשלב הבא?!

הירשמו עוד היום לקורס:

THE NEW YOU


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את המדריך השלם לצום לסירוגין!

ובנוסף, טיפים, עצות ואינפורמציה ששווה לכם לדעת!

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment