צום לסירוגין לעליה נקיה במסה

צום לסירוגין לעליה נקיה במסה

הרבה אנשים שואלים אותי האם אפשר להשתמש בצום לסירוגין בעליה במסה.

התשובה שלי היא- כן, אתה יכול להשתמש בצום לסירוגין בעליה במסה.

האם הוא יעזור לך לא לעלות באחוזי השומן יותר מידי?

בעקיפין כן משום שכאשר אתה עושה צום לסירוגין:

  1. קשה לך לאכול הרבה קלוריות ביום
  2. אתה משפר את חלוקת התזונה שלך ביום

כיצד צום לסירוגין גורם לאכילה מופרזת להיות קשה יותר

כאשר אתה משתמש בצום לסירוגין אתה מדלג על ארוחת הבוקר ואתה שומר את רוב הקלוריות שלך מאוחר יותר ביום. זה אומר שתצטרך לאכול בין 2500-3000 קלוריות או יותר בטווח של 8-10 שעות. דבר שקשה לעשות, אז להגיע למצב של אכילה מופרזת יהיה ממש קשה לבצע.

מהצד השני, אם יש לך ארוחת בוקר גדולה, ארוחת צהריים גדולה ונשנוש בין לבין, אין לך הרבה קלוריות שנשארות לך לערב. כך שאם הוזמנת לארוחת ערב, מסיבה או חתונה או שהחלטת לצאת עם חברים לשתות יהיה לך קל לעבור את הסך הקלורי שאתה צריך בזמן שאתה מנסה לעלות במסה.

אחת הסיבות העיקריות שאנשים לא עולים במסה בצורה “נקייה” זה בגלל כל האירועים החברתיים שהם נמצאים.

כשאתה משתמש בצום לסירוגין אתה יכול לשמור 800-1500 קלוריות לארוחת הערב שלך. ובכך אתה נמנע מהתקפי רעב בערב ואתה יכול לאכול באירועים חברתיים מבלי שזה ישבש את הדיאטה שלך.

זו הסיבה העיקרית שצום לסירוגין מצוין לעליה במסה.

כיצד צום לסירוגין משפר את חלוקת התזונה שלך ביום

רמת ההצלחה של העלייה ה”נקייה” שלך במסה תלויה ב 3 דברים:

  1. קלוריות נכנסות מול קלוריות יוצאות
  2. אבות המזון שהקלוריות האלו מגיעות
  3. חלוקת הקלוריות שלך (שאומר לאן הקלוריות שאתה אוכל הולכות- מאגרי שומן או שריר).

הדרך היחידה שאנחנו יכולים להשפיע לאן הקלוריות שאנחנו אוכלים ילכו זה ע”י אימונים. אם לדוגמא אתה אוכל “מושלם” לעליה נקייה במסה אבל אתה לא מתאמן- אתה תשמין! אבל אם תאכל אותו הדבר ותתאמן תוך כדי, תעלה במסת השריר.

אימונים מעלים את הרגישות לאינסולין ברקמות השריר מה שאומר שפחמימות יועבדו אל השריר כדי למלא מחדש את מאגרי הגליקוגן וחומצות אמינו ישמשו לתיקון ולהגדלת סיבי השריר שנהרסו.

איך כל זה קשור לצום לסירוגין?

ובכן, צום לסירוגין יכול לעזור לך לשפר את חלוקת הקלוריות מעט.

קודם כל צום לסירוגין משפר רגישות לאינסולין כך שלשלב את זה יחד עם אימונים אומר שהגוף שלך ימצא שקל יותר לשמור את הקלוריות ברקמות השריר, במיוחד הפחמימות. בנוסף, צום לסירוגין מאפשר לך לאכול את רוב הקלוריות שלך באזור האימון שלך כשבזמן הזה, אבות המזון בעיקר משמשות לגדילה ולהתאוששות.

תבין, הגוף שלנו עובר ממצב אנאבולי למצב קטבולי בכל יום.  מספר שעות לאחר שאכלת, אתה עובר למצב קטבולי, מה שאומר שהגוף שלך שורף שומן (וכנראה גם רקמות רקות) בכדי לייצר אנרגיה וביצועים טובים יותר. ברגע שאתה אוכל, הגוף שלך הופך למצב “אנאבולי” בו הוא אוגר את אבות המזון שהוא אכל. כעיקרון לאחר ארוחה אתה בעודף קלוריות, משום שאתה אוגר שומן ושריר ובין הארוחות שלך אתה בחוסר, שם אתה מאבד שומן ושריר.

כשאתה משתמש בצום לסירוגין, במקום לגרום לגוף שלך לעבור מעודף לחוסר, אתה אנאבולי מאוד למספר שעות (בשעות שאתה אוכל) וממש קטבולי בזמן הצום שלך (בלילה ובשעות הבוקר)

וכאן זה מתחיל להיות מעניין…

עם תכנית אוכל רגילה אתה יכול להתאמן מתי שאתה רוצה ביום. הגוף שלך מקבל אספקה מספקת של מזון כך שהוא יכול למקסם סינתזת חלבון בכל רגע. מה גם שבסוף כל יום אתה כנראה תאכל מספיק פחמימות שיחדשו את מאגרי הגליקוגן בשריר לאימון הבא. אבל אם תשתמש בצום לסירוגין, תתאמן בזמן “חלון האוכל” שלך. מה שאומר שרוב אבות המזון הללו כנראה ישמשו לאנרגיה לאימון שלך ויעזרו להתאוששות וגדילה. דבר שישאיר מעט אנרגיה פנויה לצבירת של שומן בהמשך היום.

האם תזמון אוכל באמת משנה?

אם אתה מסתכל על פירמידת האוכל לפי חשיבותה, תזמון האוכל קרוב לשפיץ הפירמידה כך שזה לא כזה חשוב. כך שחשיבות צום לסירוגין בעליה במסה לא אומר שתצבור מסת שריר מהר יותר אבל הוא אכן יכול לעזור לך לצבור פחות שומן. אז תוכל לצבור את אותה כמות של מסת שריר אבל עם פחות אגירה של שומן.

לסיכום

צום לסירוגין יכול לעזור לך לעלות במסת השריר בצורה “נקייה” יותר מבלי לאגור יותר מידי שומן בדרך בצורה עקיפית. הסיבה העיקרית לכך היא שיחד עם צום לסירוגין קשה להגיע לעודף קלורי ביום, דבר שמשאיר אותך עם מאזן קלורי חיובי קטן יותר ועוזר לך להמשיך לצבור מסת שריר עם מינימום שומן.

מה אתם חושבים על המאמר:

“צום לסירוגין לעליה נקייה במסה?”

יש לכם משהו נוסף שתרצו להוסיף או לשאול?

אשמח לדעת, בתגובות שמתחת.


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:


מנסה לחטב את הגוף ולא ממש יודע איפה להתחיל?!

הירשם עוד היום לקורס:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment