מים- עד כמה זה באמת חשוב?

מים

למה כ”כ חשוב שנשתה מים?

  1. 80% מגופנו מורכב ממים- מים מפצים כמעט על 85 אחוז מהמוח שלך, על 80 אחוזים של הדם שלך וכ -70 אחוז ממסת הגוף הרזה שלך. (מאחר שקיים הרבה רקמות שיש פחות מים, הממוצע הוא כ -50 אחוזים.).
  2. מקורות מים- קשה לגוף לקבל מים מכל מקור אחר מאשר המים עצמם. משקאות קלים ואלכוהול גונבות כמויות עצומות של מים מהגוף.
  3. פוקוס – מים ממלאים תפקיד חיוני כמעט בכל תפקוד גופני. מחסור במים הוא הגורם מס ‘1 לעייפות במשך היום. ירידה של 2% בכמות המים בגוף יכולה לגרום לאובדן זיכרון לטווח הקצר, בעיות עם חשבון פשוט וקושי בקריאה מול מסך המחשב או דפים/ספרים.
  4. עיכול- המים עוזרים לנו לעכל טוב יותר את האוכל שאנחנו אוכלים, הפחמימות והחלבונים שהגוף שלנו משתמש כמזון עוברים מטבוליזם ומובלים על ידי מים בזרם הדם.
  5. אנרגיה וחמצן- ככל שתשתה יותר מים יהיה לך יותר אנרגיה במהלך היום. רמות החמצן בדם גבוהות יותר כאשר הגוף לא נמצא במצב התייבשות.
  6. עוזר לשלוט בהתקפי רעב- לפעמים אנו לא באמת רעבים אלא מיובשים, כל שצריך לעשות הוא לשתות 1-2 כוסות מים בכדי להרגיש מלאים יותר.
  7. מערכת חיסונית טובה יותר- אם לא תשתה מספיק מים זה יחליש את המערכת החיסונית שלך מה שיכול בעתיד לגרום לחולשה ולגוף להיות פגיע יותר למחלות.

הממסד הרפואי ממליץ לגברים לצרוך 3 ליטרים (כ- 13 כוסות) של נוזלים בסה”כ ליום ולנשים לצרוך  2.2 ליטרים (כ- 9 כוסות) של נוזלים ליום.

אז שתו את המים שלכם!

גם אם זה אומר שתצטרכו לשים את הכובע עם הקשיות בצדדים בשביל שזה יזכיר לכם לשתות מים ;] 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:


מנסה לחטב את הגוף ולא ממש יודע איפה להתחיל?!

הירשם עוד היום לקורס:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment