דיאטות כאסח- למה זה הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות!

יצא לי להכיר לא מעט אנשים שכשעיקר המטרה שלהם היא ירידה באחוזי שומן הדבר הראשון שעולה להם בראש זה אירובי, וכמה שיותר! ואם זה לא מספיק אז בוא גם נרעיב את עצמנו ונאכל 1000 קלוריות ביום, ככה אני בטוח ירד מהר!

מה לא?!

לא!

כשאתה מחסיר מהגוף שלך כ”כ הרבה קלוריות לא רק שהגוף שלך יתנגד לירידה הוא גם יסתגל לאותה כמות שאתה אוכל וכמו הר געש שמתפרץ כל מה שצריך זה איזה טריגר קטן(אוליי קינדר בואנו קטן ;]) שיגרום לך להתפרץ ומה שקורה אח”כ זה עליה דרסטית במשקל ובחלק מהמקרים גם עליה גבוהה יותר מהמשקל ההתחלתי שהיית.

אז איך אנחנו נמנעים מזה?

  • נסה לא לקצץ יותר מ 500 קלוריות מההוצאה הקלורית היומית שלך( הכמות ששומרת על המשקל העכשווי שלך) .
  • התאמן מינימום 3 פעמים בשבוע של אימוני התנגדות. הבעיה היא שרוב האנשים חושבים שהם “יתנפחו” אז הם מעדיפים שלא להתחיל אפילו. לא רק שאימון משקולות יגרום לך להיראות ולהרגיש טוב יותר הוא גם יעזור לך לשרוף יותר, ככל שמסת השריר גבוהה יותר- הגוף שלך ישרוף מספר גבוה יותר של קלוריות.
  • אם כבר אימוני כוח, נסה להשתפר מאימון לאימון, מה שאומר שבכל פעם שאתה מגיע לחדר הכושר אתה רוצה לוודא שדחפת את עצמך מעבר למה שדחפת בפעם הקודמת. זכור שטכניקה חשובה מעל לכל אז זה לא תמיד חייב לבוא לידי ביטוי בהעלאת משקלי העבודה- אפשר גם במספר החזרות או הסטים. אז עזוב את האייפון בצד, או שפשוט תשים על מצב טיסה, אם כבר הגעת למכון, תתאמן! בלי פייסבוק! קצת להזיע זה לא בושה!
  • אכול יותר חלבון!- ההמלצה היא 2.2 גרם לכל ק”ג ממשקל הגוף. חלבון לא רק שבונה שריר אלא גם עוזר לך לתחושת שובע גבוהה ליותר זמן וגם עוזר לך לשמור שלא תאבד מסת שריר. כשעיקר המטרה בד”כ היא ירידה בשומן אנחנו לא רוצים לרדת ולהיראות רק רזים.. אנחנו רוצים שיראו שיש לנו מבנה טוב ומעוצב ולכן חלבון הוא פקטור חשוב מאוד בתהליך ירידה במשקל ואחוזי השומן.

לסיכום:

אכול בהתאם לרמת הפעילות השבועית שלך, וודא שאתה בגירעון קלורי אבל לא גבוה מידי. ככל שאתה פעיל יותר- צריכת הקלוריות גבוהה יותר.

אכול מספיק חלבון ליום בשביל למנוע כמה שאפשר פירוק שריר ולאפשר בניית שריר.

התאמן מינימום 3 פעמים בשבוע אימוני התנגדות ונסה להזיז משקלים כבדים יותר לאורך זמן.


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:


מנסה לחטב את הגוף ולא ממש יודע איפה להתחיל?!

הירשם עוד היום לקורס:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment