גלגל החיים

לא משנה כמה שמחים אנחנו או כמה נשיג בחיים, לכולנו יש אזורים בחיים שמצריכים שיפור וברוב המקרים, כמויות שונות של שיפור.

תחשבו רגע על הבריאות שלכם לדוגמה. האם אתם מרגישים שאתם ממש מתמחים באזור הזה של החיים שלכם? מרגישים מלאי אנרגיות וכוח בכל יום שעובר? אם עניתם כן זה מצוין! אבל בואו נעבור רגע לעוד אזור בחיים: פיננסי. האם אתם בכיוון הנכון לעצמאות כלכלית? מה לגבי הקריירה שלכם? האם העבודה שלכם מרגישה רק כעבודה או שאתם מרגישים שזו המשימה שלכם בחיים או דבר שהייתם עושים אפילו בחינם?!

גלגל החיים הוא דרך מצוינת להסתכלות על איפה שאתם נמצאים היום בחיים בכל אזור ואזור בחיים ולתת לו ציון מ 0-10 לאיפה שאתם מרגישים שאתם נמצאים היום.

ברגע שתבצעו זאת תהיה לכם הבחנה מדויקת בהרבה יותר לגבי איפה אתם נמצאים היום, איפה אתם רוצים להיות ומה זה מצריך ממכם כדי להגיע לשם.

רוב האנשים בעולם נסחפים עם הזרם בזה שהם פשוט חיים. אני קורה לזה ” מוות איטי”. נשמע רע נכון? אבל זו האמת. רובנו נותנים למדיה, לחדשות, לכל הדברים שקורים סביבנו לגרום לנו להיסחף ובמקום לעצב את החיים שלנו אנחנו פשוט חיים עפ”י רצונות החברה, האנשים שסביבנו ואיך שהעולם מנסה להכתיב לנו שאנחנו צריכים להיות.

בשביל לעצב את חייכם אתם חייבים בראש ובראשונה לייצר מפה של איפה שאתם נמצאים היום.

ישנם מספר סוגים של גלגלי חיים, אישית בחרתי בגלגל של 10 הקטגוריות הבאות:

1. רוחני- זהו העולם הפנימי שלכם בו אתם חווים שלווה פנימית, תחושת חיבור ונוכחות לכל דבר שאתם עושים בצורה חיובית. אין לזה שום קשר לכל דבר שקורה בעולם החיצוני. דוגמא לכך תהיה אופטימיות, אמונה, ביטחון עצמי בעצמכם וביכולות שלכם, תחושת רוגע והתמודדות במצבי לחץ וכו’.

2. קריירה- אתם עושים את מה שאתם אוהבים לעשות. אתם מביאים אהבה לכל דבר שאתם עושים. זה תומך ברצונות של הלב שלכם ושל אחרים. זה לא משהו שצריך להיות “מושלם”. מילים שמתארות קריירה יכולות להיות כמו משימה, חזון, כיוון, תכלית, מטרה.

3. פיננסי- אתם עצמאיים כלכלית. אתם זוכים לחיות בחופש כלכלי בו אתם לא מחליפים את הזמן האישי שלכם בכסף. אתם חיים את החיים שלכם בדיוק כמו שאתם רוצים מבלי שאף אחד אומר לכם מתי לקום או ללכת לישון. שימו לב שכשאתם שואלים את עצמכם איפה אתם היום, שאתם לא משווים את עצמכם לביל גייטס לדוגמא. לרובנו חופש כלכלי הוא בהרבה יותר נמוך ממה שהמוח שלנו גרם לנו להאמין.

4. סביבה פיזית- כל הדברים החומריים שמסביבנו, רכב, בית, שולחן, בגדים, כל דבר שמשקף את העולם הפנימי שלנו. לדוגמא, אם אתם שואפים להיות אנשים מצליחים מאוד בחיים, אנשים עם נוכחות, האם אתם מתלבשים ונראים כמוהם? או שמא אתם מסתובבים עם גופיה ומכנס סאקי כל היום

5. בריאות וכושר גופני- אכילה של מאכלים מזינים ובריאים, התעמלות יומיומית, אתם מתייחסים לגוף שלכם כאל “מקדש” ואתם דואגים לטפח אותו- חיצונית ופנימית. משום שתזכרו- קיבלתם גוף אחד וזה הגוף שתחיו בו עד ליום מותכם אז עד כמה אתם באמת דואגים לו מ 1-10?

6. בילוי והנאה- האם אתם נהנים בחיים? צוחקים הרבה, מרשים לעצמכם להראות מגוחכים לפעמים? ומרשים לעצמכם להוציא את הילד שבכם מידי פעם. תחלמו בגדול! קחו סיכונים כיפיים מידי פעם, תתמודדו עם פחדים ותעשו את הדברים שבאמת חשובים לכם שיגרמו לכם להרגיש סיפוק עצמי.

7. התפתחות אישית- זהו אזור בו אתם כל הזמן לומדים ומשפרים את מי שאתם כבני אדם. קריאה של ספרים, שמיעה של הרצאות, סמינרים וחיזוק שריר המוח שלכם. לומדים להסתכל על דברים בצורה חכמה יותר, לומדים להיות בעלי ערך גבוה יותר ויותר בכל יום שעובר לעצמכם ולסובבים אתכם.

8. חברים- האם יש לכם חברים קרובים וחיוביים שמקדמים אתכם? האם אתם מוסיפים חברים ומכרים לחיים שלכם באופן סדיר? האם אתם מחפשים כל הזמן דרכים להתרחב ולהכיר אנשים חדשים שחושבים כמוכם או נמצאים במקום שאתם רוצים להיות בחייכם?

9. משפחה- האם אתם מחכים בקוצר רוח להיות עם האהובים שלכם? או שאולי אתם מנסים להישאר עסוקים כמה שיותר כדי לא להתמודד ולא להיות עם אלו שבאמת חשובים בחייכם. האם אתם נותנים להם פשוט להיות עצמם או שאתם כל הזמן מנסים לשנות אותם או את צורת החשיבה שלהם? אין אחד שיש לו משפחה מושלמת. הם לא צריכים להשתנות אלא אם כן הם רוצים להשתנות. אנחנו צריכים לשנות את עצמנו. המשפחה שלנו פשוט עוזרת לנו להתאמן על אחד השרירים החשובים ביותר בחיינו וזה- אהבה ללא תנאים וגבולות!

10. יחסיים אישיים עם בן/בת הזוג- האם אתם חיים בזוגיות בה אתם חווים אהבה, תשוקה ורצון להיות עם האדם שבחרתם להיות כל החיים? האם אתם מחייכים כשאתם חושבים עליו/עליה?

גם אם אתם כרגע לא בזוגיות ואתם רווקים/רווקות, האם אתם מאירים וגורמים לאלו שאתם יוצאים איתם להרגיש טוב בחברתכם?

מעולה!

עכשיו לאחר שהבנתם את כל עשרת האזורים בחייכם שאתם תמיד רוצים להתמקד ולשפר אני רוצה שתציירו גלגל וכל מתחם תמלאו בצבע ותשאלו את עצמכם מ0-10 כמה אתם מרגישים שהאזור הזה נמצא איפה שאתם מאמינים שהוא צריך להיות.

דוגמא:

 

לאחר שמילאתם את גלגל החיים סביר מאוד שתקבלו גלגל “קצת” עקום. 

אני רוצה שתשאלו את עצמכם את השאלה הבאה: אם הגלגל הזה היה הגלגל המרכזי בכלי שמניע את החיים שלי, איך החיים שלי היו ממשיכים לנוע? 

אני די בטוח שהוא יתרסק נכון?! 

חשוב שתבינו שזה קורה לכולנו. כל מי שיצא לי לעבוד איתו וביקשתי ממנו לבצע את התרגיל הזה יצא לו גלגל עקום מאוד. הדבר החשוב ביותר שתבינו הוא שאנחנו לא צריכים מושלמות. אין דבר כזה מושלמות. אנחנו רוצים התקדמות, משום שהתקדמות שווה אושר. ככל שתראו שיפור באזורים שכרגע לוקים בחסר ותמזערו את הפער בין איפה שאתם היום לבין איפה שאתם רוצים להיות, אתם תרגישו התקדמות בחיים שלכם ותרגישו שיש שוב תכלית לחיים שלכם! 

זהו אחד הכלים הקריטיים והחשובים ביותר שאני מליץ לכל אחד ואחת להשתמש משום שאם אתם רוצים לחיות חיים רגילים אז פשוט תעשו מה שכולם עושים. אבל אם אתם באמת רוצים לקחת את החיים שלכם לרמה יוצאת מגדר הרגיל ובאמת לחיות את החיים שלכם לפי התנאים שלכם והחלומות שלכם, אז תהיו בטוחים שתצטרכו תכנית שתעזור לכם להגיע לשם. 

בנוסף ניתן גם להשתמש בסרטון שבעבר הכנתי בנושא אם עדיין גלגל החיים לא ממש מובן לכם: 

 

אשמח מאוד אם תשתפו את המאמר הזה ואם יש לכם כל שאלה נוספת שתרצו לשאול בנושא אשמח לענות בתגובות שמתחת.

עד אז כמו שאני תמיד אומר… אל תפסיקו לחייך! 


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:


מנסים לחטב את הגוף ולא ממש יודעים איפה להתחיל?!

לפרטים נוספים לגבי הקורסים האינטרנטיים שלנו:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment