אירובי- כזה חשוב לירידה באחוזי שומן כמו שכולם חושבים?

אירובי

כזה חשוב לירידה באחוזי שומן כמו שכולם חושבים?

אירובי מצויין לשיפור סיבולת לב ריאה, יש לו את היתרונות שלו כמובן ואם עיקר המטרה היא לשפר את מיומנות אירובית כלשהי אז אירובי יהיה מצויין אבל הדגש שלי כאן הוא ירידה באחוזי שומן ועיצוב הגוף לכן אירובי הוא לא כזה פקטור ענקי כמו שהרבה חושבים.

אם תרצה להוסיף אירובי בשביל שזה יעזור לשריפת קלוריות נוספות לגירעון הקלורי השבועי שלך אין בעיה בכלל אך תדע שזה אפשרי גם אם הרבה פחות ממה שרוב האנשים נוטים לעשות.

אם תתמקד באימוני התנגדות ותאכל בהתאם לרמת הפעילות שלך בשבוע אין שום סיבה שבעולם שהמשקל והשומן לא יתחילו לרדת. רבים נוטים לחשוב שברגע שהם נרשמו לחדר כושר הדבר הראשון שצריך לעשות זה אירובי! וכמה שיותר! אז זהו שלא.

אם יש טיפ הכי חשוב שאוכל לתת כשמדובר בירידה באחוזי שומן ועיצוב הגוף הוא להתמקד באימוני התנגדות ולא לתת את הפוקוס על אירובי.

אם תיקח לדוגמא מרתוניסט לעומת ספרינטר שים לב לשוני במבנה הגוף שלהם, הספרינטר תמיד יראה בנוי טוב יותר, שרירי יותר לעומת המרתוניסט אשר נראה רזה.

אז מה אני לא אעשה בכלל אירובי??  

אם כבר לעשות אני ממליץ על HIIT  אשר לא רק מוריד לך מהזמן בחצי אלא גם הוכח כמועיל יותר עבור אובדן שומן לטווח הארוך ומועיל יותר בשמירה על מסת שריר.

אין זה אומר שלא תוכל עדיין לעשות אירובי בינוני/ מתון, משום שלא כל אחד מסוגל או במצב הבריאותי הנכון לעשות אימון HIIT  משום שאימון שכזה מביא אותך לדפקים שתראה כוכבים.

נשמע מעניין, אז איך עושים HIIT?

בחר כל מכשיר אירובי או שתבצע בחוץ כמו: סקי/ אופניים / ריצה( עדיף בחוץ ולא על הליכון)/ ריצה בעליה בגבהה/ מכשיר החתירה.  

התחל עם 5 דקות חימום במהירות בינונית

בכל אינטרוול וודא שאתה לוקח 5 שניות צבירת מהירות ורק אז מעלה את רמת ההתנגדות של המכשיר, וודא שרמת ההתנגדות לא גבוהה מידי שתגרום לך להאט את הקצב, שמור על מהירות גבוהה ותן בכל הכוח! תחשוב על משהו שממש מעצבן אותך 😉

אופציה א’: 15 שניות מאמץ מרבי/ 45  שניות קצב מתון, 8-10 סטים.

אופציה ב’: 20 שניות מאמץ מרבי/ 60 שניות קצב מתון, 6-8 סטים.

אופציה ג’: 30 שניות מאמץ מרבי/ 120 שניות קצב מתון, 4-6 סטים.

לסיום 5 דקות קצב מתון.

אם אחרי זה אתה לא מטפטף כאילו היית שעה בסאונה אז לא דחפת את עצמך מספיק!


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


רוצים שלידור דיין ילווה אתכם במסע האישי שלכם?

פרטים נוספים כאן:


מנסה לחטב את הגוף ולא ממש יודע איפה להתחיל?!

הירשם עוד היום לקורס:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Leave a Comment