כיצד לרדת במשקל בצורה מהירה ומהנה (באמת)

כיצד לרדת במשקל בצורה מהירה ומהנה (באמת)

כל עניין הירידה במשקל פשוט מאוד:

תהיה במאזן קלורי שלילי כמה זמן שצריך עד שתרד בכמות השומן שאתה רוצה לרדת.

כזה פשוט חוץ מהחלק של “כמה זמן שצריך”

אם יש לך 5-7 ק”ג להוריד זה אומר שתצטרך להיות במאזן קלורי שלילי למשך 5-7 שבועות. אז כמעט חודשיים אתה חייב לשים לב לכמות האוכל שאתה אוכל, להתמודד עם התקפי רעב, ולנהל נכון אירועים חברתיים בהם תצטרך לאכול כמו חגים, חתונות, מסעדות וכו’. והבעיה העיקרית שנובעת מזה היא-

סבלנות ושינוי ההרגלים.

לרוב האנשים אין שום בעיה לעקוב אחרי איזה דיאטת “קיצון” לכמה ימים. לא איכפת להם שהם מרגישים מתוסכלים לשבוע העיקר להשיג את התוצאות שהם כ”כ רוצים. אבל כמו שאנחנו כבר יודעים, התכניות האלו לא ממש עובדות. ירידה בשומן ובמשקל לוקחת זמן. אתה לא יכול לרדת 5-7 ק”ג של שומן בשבוע. גם לא אם תנסה לצום למשך שבוע שלם. אז הדרך היחידה שבאמת תצליח להשיג את אחוזי השומן שאתה כ”כ רוצה הוא ע”י למידה כיצד לשמור על מאזן קלורי שלילי לאורך זמן.

2 דרכים להשיג את אחוזי השומן שאתה רוצה

 1. כוח רצון

זה המצב בו אתה יודע שאתה צריך לאכול פחות אז אתה פשוט עושה את זה. לא משנה לך איך אתה מרגיש, כמה רעב אתה או כמה אירועים חברתיים אתה צריך לסרב. אתה תעשה הכל על מנת להישאר במאזן קלורי שלילי. זה באמת ראוי להערצה וזה עובד מצוין, אבל… אתה באמת יכול לחיות ככה?! אם תבצע איזשהו תהליך חיטוב בצורה הזו אתה לא תוכל לעשות יותר את הדברים שעשית בעבר. דברים כמו להסתובב עם חברים או משפחה, לצאת עם נשים או כל דבר אחר. 

אז לא-  זוהי ממש לא דרך לרדת במשקל ובאחוזי השומן שלך!

 1. תכניס את תכנית החיטוב שלך כחלק מאורך החיים שלך

ככה באמת תלמד איך להיות במאזן קלורי שלילי מבלי שזה יהווה מוקד עיקרי בחייך. אתה לא מדבר על הדיאטה שלך, אתה לא חושב על הדיאטה שלך, משום שזה נורמלי וזה המפתח לירידה תקינה באחוזי השומן!

כל אדם חטוב (ושפוי) יודע להשתמש בסוד הזה. הם מתכננים את הארוחות שלהם לפי הסביבה בא הם נמצאים כך שהם לא באמת צריכים להשתמש בכוח הרצון שלהם.

אני לא הולך לשקר…

זוהי מיומנות וכמו כל מיומנות אחרת זה דורש זמן ותרגול. ואם תיקח את הזמן ללמוד את הנושא הזה אתה תהיה מאוד מופתע מכמה קל זה להגיע לאחוזי השומן שרצית.

להתאים את תכנית החיטוב שלך לתוך החיים שלך מסתכם ב-3 יסודות שתהיה חייב להתמקצע בהם והם:

3 היסודות להצלחה בירידה באחוזי שומן

 1. לשלוט ברעב שלך

להרגיש שבע על כמות קלוריות נמוכה ממה שאתה רגיל דורש מיומנות של המוח שלך לגרום לגוף שלך לחשוב שאתה אוכל יותר ממה שאתה באמת אוכל ויש 2 דרכים לעשות זאת:

 1. לאכול מאכלים בעלי ערך קלורי נמוך בכדי שתוכל לאכול את אותה כמות האוכל שאכלת מקודם.
 2. לאכול ארוחות גדולות יותר כדי שתהיה שבע בזמן שאתה במאזן קלורי שלילי.

שני המקרים יעבדו מצוין, במיוחד ביחד.

האם זה באמת אפשרי לאכול יותר כמות של אוכל כשאתה במאזן קלורי שלילי?!

באופן מפתיע, כן!

ואראה לך כיצד לעשות זאת בהמשך המאמר הזה.

2. הימנע מהתקפי רעב

האם אתה מוכן לוותר על כל המאכלים שאתה אוהב כדי להראות חטוב ומשורטט?

יש אנשים שיענו כן, אבל יש דרך בהרבה יותר טובה לעשות זאת.

עם כל הכבוד לגוף חטוב ואסתטי בוא לא נשכח לחיות כן? וחלק מהנאות החיים זה אוכל כמובן, ואין סיבה שתימנע מהם לחלוטין בזמן שאתה מחטב את גופך.

 1. תתנהל נכון באירועים חברתיים

האם היית מסרב לאכול קובה(או כל מאכל אחר שאמא שלך מכינה) רק כדי שתישאר חטוב? זה בטח דבר שיהיה קשה לך לעשות, ותתפלא יש אנשים שעושים את זה (הייתי אחד מאותם האנשים שעשו את זה עד שהחכמתי).

אז יש לי חדשות טובות בשבילך:

אתה עדיין יכול לאכול קובה/ גונדי/ מפרום או כל מאכל אחר ולהמשיך להישאר חטוב!

אתה עדיין יכול לצאת וליהנות באירועים חברתיים ועדיין לשמור על מאזן קלורי שלילי.

איך?

תמשיך לקרוא ותקבל את כל התשובות…

אז איך אפשר להשיג את 3 היסודות לירידה מוצלחת באחוזי השומן? 

THE NEW YOU

וככה זה עובד:

בכדי לוודא שאתה נשאר שבע מהארוחות שלך בזמן שאתה במאזן קלורי שלילי תשתמש בתכנית ב-2 כלים עיקריים: צום לסירוגין ובחירות אוכל טובות יותר.

צום לסירוגין

צום לסירוגין זוהי גישת אוכל בא אתה מדלג על ארוחת הבוקר ומושך אותה 5-7 שעות לאחר שאתה קם. כאשר אתה צם במרווחים קטנים יותר אתה מרגיש רעב יותר. דבר שלא קורה עם צום לסירוגין בו אתה עובר כחצי מהיום שלך ללא אוכל וללא כל מחשבה על אוכל.

יום שיגרתי לאכן לפי צום לסירוגין יהיה כזה:

קם ב 7 בבוקר

צם עד בערך 13:00-14:00 בצהריים ( מים וקפה שחור מותר בזמן הצום)

שובר את הצום ב 13:00-14:00

מסיים לאכול באזור 21:00-22:00 

אסטרטגיה זו מצוינת לכל אדם שמעדיף לאכול כמות גדולה יותר בארוחות ולאכול פחות ארוחות במקום לאכול כל 2-3 שעות בין 5-6 ארוחות קטנות יותר. 

אכילה של ארוחות גדולות יותר עוזרות לך להרגיש מלא יותר, דבר שעוזר להורדת רעב פסיכולוגי ומוריד את הלחץ הנפשי מלאכול פחות אוכל.

בחירות אוכל

מאכלים טובים הכוונה למאכלים שממלאים אותך, משביעים אותך ומלאים בערכים תזונתיים עשירים בוויטמינים ומינרלים כמו בשר, ביצים, מוצרי חלב דלים בשומן, ירקות ופירות. כאשר אתה משלב צום לסירוגין יחד עם בחירות אוכל טובות אתה מקבל דבר מדהים:

ארוחות גדולות שממלאות אותך ועדיין משאירות אותך במאזן קלורי שלילי!

לא עוד להתקפי הרעב שלך!

במקום להתמודד עם התקפי רעב למאכלים שאתה אוהב אתה תוכל לאכול אותם כבר מתחילת החיטוב שלך. זוכר שדיברתי מקודם על צום לסירוגין? וזה שאתה יכול לאכול 2-3 ארוחות בלבד ביום? אז כמה קשה זה יהיה להכניס איזה קינוח אהוב עלייך כחלק מהתפריט היומי שלך? לא כזה קשה.

אחד מהארוחות הקטנות שלך בתהליך החיטוב יכול להיות מאכל שאתה אוהב. ובתכנית החיטוב שלי

THE NEW YOU או SHREDDED HD

זה בדיוק מה שתעשה.

אירועים חברתיים ואורח חיים

כמעט כל אירוע חברתי קורה בערב. מהסיבה הזו זה ישמע הגיוני להשאיר את רוב הקלוריות שלך לערב. ועם צום לסירוגין זה בדיוק מה שתעשה.

אם תכננת למשל לאכול בשעה 8 בערב, אתה יכול לשמור כ 60% מהצריכה הקלורית היומית שלך לארוחה הזו. אם אתה גבר ממוצע זה משהו באזור ה 1200 קלוריות. וכן זה לא מעט, והיופי בזה שזה עדיין ישאיר אותך במאזן קלורי שלילי!

אה ולגבי כל העניין הפסיכולוגי של “דיאטות”- שכח מזה! לא תרגיש את זה בכלל.

אז אם אתה רציני ורוצה לדעת קצת יותר על צום לסירוגין וכיצד באמת לרדת באחוזי השומן בצורה היעילה והנוחה ביותר שקיימת, אני מציע שתירשם כבר עכשיו לאחת מתכניות החיטוב שלי:

THE NEW YOU – הגישה האגרסיבית

SHREDDED HD- הגישה המתונה יותר

וגם אם לא אני מציע שתיכנס לקטגוריית “חיטוב הגוף” שבאתר שלי לעוד הרבה מאמרים בנושא שאני בטוח שיעזרו לך למצוא את התשובות לשאלות שלך.

מה דעתכם על המאמר:

“איך לרדת במשקל בצורה מהירה ומהנה (באמת)”

יש לכם משהו נוסף שתרצו להוסיף או לשאול?

אשמח לדעת, בתגובות שמתחת.


מבולבלים ולא ממש יודעים איפה או במה להתחיל?

התחילו כאן:


לשמיעת הפודקאסט של לידור

THE MIND BODY PODCAST


מנסה לחטב את הגוף ולא ממש יודע איפה להתחיל?!

הירשם עוד היום לאקדמיה:


הירשמו לרשימת הדיוור שלי בכדי לקבל את כל המידע העדכני על חיטוב הגוף, עליה במסת שריר וכיצד להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו!

Image result for lidor dayan

שם פרטי:

אימייל:

Comments

 1. היי ליאור. קראתי את המאמר לגבי ירידה במשקל. כתבת לגבי הצום. אני מתאמן כל יום. שעת האימון שלי היא 05:00 בבוקר. (פשוט אין לי אפשרות להתאמן בערב). האם יום ” הצום” הוא אמור להיות פעם בשבוע? או כל יום? איך אני אמור להרים משקלים אם אני לא מכניס לגוף פחממה או חלבון כמעט 8 שעות?

  1. Author

   היי שמעון, אדם כמוך שקם מוקדם בבוקר פשט שובר את הצום מוקדם יותר ביום. קפה שחור בבוקר אמור להספיק לעזור לך להרגיש מספיק חזק וגם תשתדל שהארוחה האחרונה שלך יום לפני מכילה מספיק פחמימות שיאפשרו לך להתאמן באופן יעיל באימון בוקר שביום שלמחרת.

   למאמר המלא שלי על צום לסירוגין אתה יכול להיכנס לכאן:

   http://lidordayan.com/he/המדריך-המלא-לצום-לסירוגין-של-לידור/

 2. שלום אני בגיל 14.5 ואני לא יודע כמה אנו צריך לאכול או מה לאכול מבחינת כמויות ומזון ספציפי תוכל להגיד ליהמה אני צריך לאכול או איך אני יכול לדעת את זה?

Leave a Comment